Gwiazdy dla gdańszczan – jedyny taki koncert

1 Kwi

20 kwietnia przyjdź do Ergo Areny na specjalny koncert dla gdańszczan i posłuchaj największych przebojów Seweryna Krajewskiego w wykonaniu gwiazd polskiej piosenki! 

Będzie można usłyszeć takie przeboje jak Uciekaj moje serce, Nie jesteś sama, Remedium, Chodź, przytul, przebacz, Nie spoczniemy, Wielka Miłość. Wszystkie piosenki zostaną zaaranżowane na nowo, tylko na ten jeden, jedyny koncert. Na scenie zobaczymy Marylę Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, a także Natalię Szroeder, Marię Napieralską i Rafała Brzozowskiego. Każdy z nich zaprosi do udziału w koncercie jednego młodego wykonawcę, który wykona wybraną piosenkę z dorobku Seweryna Krajewskiego. Następnie jury złożone z gwiazd wybierze zwycięzcę tego plebiscytu.

Nieprzypadkowo koncert poświęcony jest twórczości Krajewskiego, którego młodość związana była z Gdańskiem. Jest absolwentem klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej i Liceum Muzycznego w Gdańsku, do którego uczęszczał od 1961 roku. W okresie nauki udzielał się wokalnie, a także grał na gitarze w zespołach Błękitni i Złote Struny. Starsi gdańszczanie powinni pamiętać popularną na Wybrzeżu formację bigbitową Pięciolinie, z którą Krajewski – jako wokalista i tekściarz – występował w połowie lat 60. Seweryn Krajewski – jako uczeń liceum – często ukrywał się pod pseudonimami, aby występować na scenie.

Nie będzie to jednak tylko koncert piosenek. To będzie swoista podróż, opowieść, w którą zabierze nas prowadząca wydarzenie Maria Szabłowska, dziennikarka radiowa, telewizyjna, znana z takich programów jak Wideoteka Dorosłego Człowieka czy Pytanie na Śniadanie.

Bilety w cenie 5 zł (trybuna) i 15 zł (płyta) już do nabycia w wyznaczonych punktach oraz na www.ticketpro.pl.

Dla uczestników koncertu zostaną udostępnione parkingi przy ul. Pomorskiej, Łokietka oraz przy Ergo Arenie. Zachęcamy jednak do skorzystania z komunikacji miejskiej. Po koncercie dla uczestników zostaną podstawione dodatkowe pojazdy – informują organizatorzy koncertu.

Koncert w liczbach:
Na powierzchni ponad 50,000 m2 ERGO ARENY podczas koncertu bawić będzie się 10 tysięcy widzów. Na płycie stanie scena o powierzchni ponad 200 m2. Ponad 60 m2 ekranów LED. 24 godziny będą potrzebne do budowy sceny i montażu światła oraz multimediów. Do oświetlenia artystów na scenie wykorzystanych jest 55 ruchomych głowic. Do przywiezienia wszystkich elementów scenografii, światła, multimediów i nagłośnienia wykorzystanych będzie kilkanaście TIRów.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.