Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

8 Sty

Koncerty, pokazy taneczne, spotkanie z postaciami z „Gwiezdnych Wojen”, czy przejazd rowerowy. 14 stycznia w Gdyni będzie się działo. A wszystko w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdynia tradycyjne włącza się w akcję. Do wsparcia Orkiestry zachęcać będą trzy główne sztaby, które koordynują większość orkiestrowych działań. Wszyscy chętni wciąż mogą się też zaangażować w wielkie granie – zostać wolontariuszem lub przekazać przedmioty na licytacje.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Już za niecały tydzień, 14 stycznia, wystartuje wielkie granie. Jak co roku cel zbiórki jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

 

Orkiestrowe granie nie ominie Gdyni. W mieście działają trzy główne sztaby, które na finał przygotowały wiele atrakcji.

Pierwszy orkiestrowy sztab działać będzie w Teatrze Miejskim (ul. Bema 26). W dniu finału zaplanowano tam występy muzyczne i taneczne. Wszystko ruszy o godz. 13.00. Wtedy, jako pierwsze, zaprezentują się młode talenty z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Następnie o godz. 14.45 wystąpią studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. O godz. 15.30 parkiet rozgrzeją pokazy taneczne Studia Tańca FEST, a o godz. 16.15 zaprezentuje się Studio Edukacji Muzycznej IMPRESJA. W foyer teatru działać będzie sklepik z gadżetami oraz loteria fantowa. W godz. 14.00-15.00 będzie można z kolei zajrzeć do samochodów Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Policji. Głównym punktem programu będzie jednak licytacja prowadzona przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Start o godz. 18.00.

Równie bogato prezentuje się program kolejnego gdyńskiego sztabu Sztab In gremio, którego siedzibą będzie Centrum Riviera (ul. K. Górskiego 10). Początek atrakcji już od godz. 10.00. Od południa na orkiestrowej scenie odbędą się licytacje oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, która zaśpiewa o godz. 17.00. Wystąpią też: Joanna Knitter z zespołem (o godz. 13.00), Ortalion (o 14.00), Lanberry (godz. 15.00), grupa perkusyjna Ambershire (o 18.45), a także Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA (o 12.15). Zaprezentują się również gdyńskie Cheerleaderki. Dodatkowo, od godz. 10.00 do godz. 19.00, na terenie centrum działać będą strefy z wieloma innymi atrakcjami. Będzie można spotkać rekonstruktorów, którzy wcielają się w postaci z „Gwiezdnych wojen” – w licencjonowanych strojach. Pojawią się tam bohaterowie wszystkich odcinków sagi. Na specjalnej ściance będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Znajdzie się tam też quad, przerobiony na pojazd z „Gwiezdnych wojen”. Inne atrakcje to: szczudlarze, stoisko druku 3D, przygody z Angry Birds, strefa gier, strefa sportu, czy też strefa dla dzieci – gdzie czekać będą atrakcje plastyczne, logiczne i architektoniczne. Będzie również można zrobić podstawowe badania lekarskie, a także wziąć udział w kiermaszu i loterii fantowej WOŚP. Tradycyjnie o godz. 20.00 wysłane zostanie „Światełko do Nieba” – na parkingu pomiędzy halą Gdynia Arena a Centrum Riviera.

Trzeci gdyński sztab – w YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26) – pomaga w organizacji niezwykłego przejazdu rowerowego. Jego uczestnicy przejadą z Sopotu do Gdyni pod hasłem „Na rowerach dla Orkiestry (Mikołaje na rowerach 2018)”. Wystartuje on o godz. 12.00 sprzed Ergo Areny. Dalej pojadą Drogą Zieloną, al. Niepodległości, al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską, a następnie skręcą na skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II dojadą do Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni. Tam kończy się trasa. Szczegóły na temat przejazdu można znaleźć tutaj. Ponadto sztab będzie prowadził też aukcje na portalu Allegro na koncie GdyniadlaWOSP.

Sztab YMCA cały czas rejestruje też wolontariuszy. Każdy, kto chce do nich dołączyć i tym samym osobiście zaangażować się w zbiórkę datków dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wciąż może się zgłosić. Rejestracja trwa pod adresem: www.gdyniadlaorkiestry.pl/rejestracja.

Fot. Karol Stańczak

Wszystkie gdyńskie sztaby wciąż przyjmują też przedmioty na licytacje. Jeśli ktoś w ten sposób chce pomóc Orkiestrze wystarczy, że zgłosi się do jednego z nich już teraz poprzez profile na Facebooku: sztab YMCA, sztab w Teatrze Miejskim oraz sztab In gremio lub mailowo: wosp.gdynia.teatr@gmail.com, alicja@gdyniadlaorkiestry.pl i radyko@gla.edu.pl. Przyjmowany jest każdy rodzaj wsparcia, od rzeczy na licytację, po ciepłe napoje dla wolontariuszy.

W mieście będą też inne atrakcje. 14 stycznia, w godz. 10.30-19.30, funkcjonować będzie linia trolejbusowa 026. Numer nawiązuje do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trasy przez Orłowo, obsługiwanej na co dzień m.in. linią 26. Trolejbus będzie jeździł na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP – Wójta Radtkego – Świętojańska – al. Marsz. Piłsudskiego – Władysława IV – al. Zwycięstwa – al. Niepodległości – Sopot Reja. Z Sopotu do Gdyni zamiast ul. Wójta Radtkego, do Dworca Głównego dojedzie ul. Jana z Kolna i przez Plac Konstytucji. Kursy na tej linii będą wykonywane przez pojazdy zabytkowe. Przejazd tymi trolejbusami będzie bezpłatny dla pasażerów. W pojazdach wolontariusze będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych datków na rzecz WOŚP. Linia 026 jest współorganizowana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego i Zarząd Komunikacji Miejskiej w 

Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra też Akademia Morska w Gdyni. W godz. 12.00-16.00 w budynku Wydziału Nawigacji (al. Jana Pawła II 3) czekać będą atrakcje. To symulator manewrowy, na którym studenci uczą się m.in. manewrowania statkiem. A o pełnym godzinach odbywać się także będą pokazy w planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego.

Fot. K. Stańczak

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Gen. Maczka 1), w godz. 9.00-14.00, odbędzie się „Granie na Maczka”. W programie: koncert uczniów Szkoły Muzycznej „Concertino” z Gdyni, występy muzyczno-wokalne oraz taneczne Akademii Muzyki Rozrywkowej z Gdyni, pokaz Jasełek w wykonaniu seniorów, występ przedszkola nr 19, kiermasz prac, loteria, licytacja gadżetów WOŚP, domowa kawiarenka oraz inne atrakcje.

Natomiast w Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront, w godz. 10.00-22.00, będzie można zobaczyć pokazy taneczne i sportowe oraz występy grup dziecięcych. Na scenie zagra zespół Detko Band, a gwiazdą wieczoru będą Trubadurzy, którzy wystąpią o godz. 17.00.

Orkiestra grać będzie także w Centrum Aktywności Seniora, Centrum Handlowym Batory, Klif i Szperk.

Fot.tyt.: Gdynia zagra z WOŚP po raz 26 // fot. materiały prasowe WOŚP.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.