Gra miejska Śladami Antoniego Abrahama

27 Kwi

Orędownik przyłączenia Pomorza do odradzającej się Polski, rzecznik budowy portu i rozwoju Gdyni, działacz społeczny… Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chce przybliżyć postać Króla Kaszubów mieszkańcom Gdyni i Pomorza. Przygotowali edukacyjną grę miejską pt.: „Sekretna Gdynia Abrahama”. Odbędzie się ona 18 maja.

Postać Antoniego Abrahama jest niezwykle barwna, a jego życiorysem można by obdarzyć kilka osób. Gra miejska „Sekretna Gdynia Abrahama”, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, przybliży historie związane z życiem Antoniego Abrahama w Gdyni, jego drogi zawodową i życiową oraz działaniami, jakie podjął by Kaszuby i Gdynia zostały włączone do Polski. Poznając życiorys tej niezwykłej postaci, uczestnicy gry będą również wzmacniać poczucie lokalnego patriotyzmu – mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Gra miejska o patronie WSAiB Gdynia – Eugeniuszu Kwiatkowskim, którą przygotowaliśmy z okazji 130. rocznicy urodzin wicepremiera i budowniczego Gdyni, okazała się strzałem w dziesiątkę i chcemy pomysł rozwijać – mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia. – Dlatego proponujemy naukę o kolejnej zasłużonej dla historii Gdyni postaci – Antoniego Abrahama. Interaktywna formuła gry miejskiej jest atrakcyjna i angażuje całe rodziny – dodaje.

Gra miejska to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z „królem Kaszubów”. Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu, odgrywane przez przebranych w stroje z epoki statystów.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki). Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy w Kaszubskim Forum Kultury przy Al. Piłsudskiego 18.

Na uczestników gry miejskiej czekają atrakcyjne nagrody. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły poniżej.

18.05.2019 r.  Gra Miejska
Start: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7, godz. 10.00. Zakończenie: Kaszubskie Forum Kultury, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, godz. 13.00.

Zgłoszenia indywidualne i grupowe do 14.05.2019 r. za pomocą formularza na stronie www.wsaib.pl/gramiejska.

Udział bezpłatny.
Limit miejsc: 300.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.