„Gotuj się dla Mariusza” charytatywnie

30 Maj

W niedzielę 4 czerwca szykuje się niezwykła akcja charytatywna pod hasłem „Gotuj się dla Mariusza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc w walce z ciężką chorobą nowotworową. Wydarzenie połączone będzie z próbą bicia kulinarnego rekordu Polski.

– Akcja „Gotuj się dla Mariusza” zorganizowana jest dla Mariusza Judyckiego – aktywnego kibica Arki Gdynia, który walczy z glejakiem mózgu. Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na jego leczenie – mówi Janina Wasylka, współorganizatorka wydarzenia.

Wolontariuszy kwestujących na rzecz Mariusza będzie można spotkać w okolicach muszlikoncertowej na placu Grunwaldzkim w godz. 11.00-18.00. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście w wydarzeniu, mogą okazać pomoc, wpłacając cegiełki na konto PKO BP 94 1020 1853 0000 9102 0056 2371 w tytule wpisując hasło: Gotuj się dla Mariusza.

Akcji charytatywnej towarzyszyć będzie atrakcyjne wydarzenie, jakim jest bicie kulinarnego rekordu Polski. Wezmą w nim udział zawodowi kucharze z gdyńskich szkół i przedszkoli, którzy wspólnie z organizatorem ugotują największą w Polsce zupę owocową.

– W gdyński Dzień Dziecka zapraszamy na plac Grunwaldzki przy muszli koncertowej, gdzie ustawimy dość spory garnek, bo o pojemności 3 m³, czyli 3000 litrów, w którym ugotujemy 500 litrów zupy wiśniowej z makaronem, czym ustanowimy oficjalny rekord Polski – tłumaczy Jarosław Kłodziński, współorganizator akcji.

Sam garnek waży ponad 500 kg i jest stalowym prostopadłościanem o wysokości 2 m. Aby do niego zajrzeć, trzeba wejść na specjalne rusztowanie. Gotowanie rozpocznie się już o 4 rano i potrwa do godz. 14.00.

Oczekiwanie na degustację umilać będą występy artystyczne dzieci. Dodatkowo, podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody dla Szkół Podstawowych w konkursie Moja Szkoła jest najlepsza.

Akcja odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 13.00 na placu Grunwaldzkim (muszla koncertowa) obok Teatru Muzycznego.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.