Głosuj na Jarmark Bożonarodzeniowy!

1 Gru

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy może zostać najpiękniejszym w Europie. Jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020”, organizowanym przez European Best Destination. Właśnie ruszyło internetowe głosowanie.

Gdańsk znalazł się w doskonałym towarzystwie dwudziestu najpiękniejszych europejskich jarmarków. O tytuł tego najpiękniejszego walczą swiąteczne targi między innymi z Wiednia, Budapesztu, Drezna, Brukseli, Norymbergi, Bazylei czy Lipska.

Głosować można poprzez portal www.christmas.ebdest.in  do 10 grudnia 2019. Codziennie wolno oddawać jeden głos z jednego IP.

O Jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum pięknego Gdańska jest jak bajka. Urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta. Wyjątkową atmosferę tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia. Są tu uliczki wytyczone tylko na ten szczególny czas: Czekoladowa, Cynamonowa, Anielska czy Wigilijna. Jest Łoś Lucek, który nuci, mruczy i przemawia ludzkim głosem. Wysoko z Anielskiego Młyna spoglądają na nas Trzej Królowie, anioły i święci. Pojawiają się tu elfy, Królowa Śniegu ze swoją świtą i rozśpiewani kolędnicy. Tu dosiąść można rumaka i zakręcić się na bajkowej karuzeli albo… znaleźć chwilę wytchnienia przy kapliczce ze Świętą Rodziną. Swój pełen blasku zakątek pod jemiołą mają też zakochani.

Każdego roku jarmarkowa scenografia wzbogacana jest o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy zobaczymy 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, którą zdobi największy w Gdańsku kalendarz adwentowy.

Sercem Jarmarku jest Plac Dobrych Życzeń. Wokół niego rozstawione są świątecznie udekorowane domki pełne smakołyków z różnych stron świata. Jarmark Bożonarodzeniowy to też idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty.

W tym roku do zwiedzania są 52 stoiska gastronomiczne i ponad 40 kramów z rzemiosłem i elementami ozdób świątecznych.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.