Gitara klasyczna i Orkiestra Symfoniczna na jednym koncercie w PFB! (KONKURS)

16 Kwi

W poświąteczny czwartek, 20.04 o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert z udziałem światowej sławy wirtuoza gitary – Marcina Dylli. Tym razem melomani poznają możliwości tego instrumentu w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną! Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na ten niezwykły koncert.

Pierwsze skojarzenia z muzyką gitarową odnoszą się raczej do muzyki popularnej – rocka, bluesa czy country. Jednak gitara klasyczna została stworzona głównie do wykonywania utworów muzyki poważnej! Kompozytorzy, którzy tworzyli w oparciu o ten instrument pochodzą głównie z Hiszpanii. Wśród nich jednym z najpopularniejszych jest Joaquín Rodrigo, zmarły w 1999 roku jeden z najwybitniejszych hiszpańskich twórców muzyki XX wieku.

Marcin Dylla

Jego „Concierto de Aranjuez” zostanie wykonane przez Marcina Dyllę i Orkiestrę Symfoniczną PFB pod dyrekcją Pawła Przytockiego podczas koncertu „Fantazja Gitarowej Symfoniki” już 20. kwietnia w PFB! W programie koncertu znalazły się także „Danzas fantasticas” Joaquína Turina, suita symfoniczna „Printemps” Claude’a Debussy’ego i Suita nr 2 „Bachus i Ariadna” Alberta Roussela.

Marcin Dylla zaliczany jest przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych gitarzystów klasycznych na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej ilości nagród na konkursach muzycznych. W latach 1996-2004 siedemnastokrotnie zdobył pierwsze miejsce na najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach gitarowych, odbywających się w Europie i USA. Wielokrotnie honorowany był nagrodami publiczności oraz orkiestr, z którymi występował. W 2002 roku na VII Międzynarodowym Konwencie Gitarowym w Aleksandrii Marcin Dylla otrzymał również nagrodę krytyków muzycznych: „Złotą Gitarę” dla najlepiej zapowiadającego się młodego gitarzysty. Renomę Marcina Dylli w artystycznym życiu Europy ugruntowuje udział w wielu festiwalach muzycznych, prowadzenie lekcji mistrzowskich, współpraca z wybitnymi muzykami i orkiestrami oraz liczne recitale w prestiżowych salach koncertowych świata.

Bilety na wydarzenia można zakupić w kasach PFB i online. Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl i pod numerem telefonu: 58 320 62 62.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i zdobądź podwójne zaproszenie na koncert w PFB.

                                       Gdzie i kiedy studiował Marcin Dylla?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (18 kwietnia) do godziny 12:00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MARCIN DYLLA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 18 kwietnia, do godziny 12:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert w PFB na Ołowiance.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Fot.tyt.: Marcin Dylla.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.