Genialny muzyczny kosmita Com Truise ponownie w GTS (KONKURS)

20 Cze

Ten koncert to gratka dla fanów muzyki elektronicznej i mrocznych klimatów lat 80. Muzyczny kosmita Com Truise wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 3 września 2019 roku. Artysta zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Persuasion System”, wydanej przez wytwórnię Ghostly International. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na koncert.

Od niemal dekady historia Coma Truise’a, nostalgicznego muzycznego kosmity, oparta jest na science fiction i abstrakcyjnych faktach. Wyróżnia go specyficzny styl melodycznego beatu, mglista nostalgia wydobywana z mechanicznej otchłani komputerów. O ile jego poprzednia płyta – „Iteration” – była konceptualną kosmiczną sagą, odzwierciedlającą poważne zmiany w życiu Coma jako producenta i designera, o tyle jego najnowszy, trzeci już album „Persuasion System” porzuca dawną narrację, osiadając w zupełnie nowym czasie, naznaczonym zmianą – ale już na tej planecie, w teraźniejszości. Jest to, jak dotąd, najbardziej uziemione i najbardziej osobiste z jego dzieł.

Projekt rozpoczął się jako eksperyment. Com Truise przełączył cyfrowe stacje robocze audio (DAW), przebudował paletę dźwięków i otworzył się na to, co się wydarzy. To ćwiczenie uwolniło go od oczekiwań i umożliwiło eksperymentowanie z echem w bezpośredniej zewnętrznej przestrzeni. Pojawiła się grawitacja, a w jej wyniku materialne przepływy między ponurością a wzniosłym napięciem, podziwem dla przestrzeni istnienia, między patrzeniem w przeszłość i rezygnacją, uwolnieniem. „To rodzaj smutnego uśmiechu i machania na pożegnanie, przy jednoczesnym przeżywaniu momentu powitania nowego w swoim życiu” – mówi artysta.

Ta dwoistość – melancholia + optymizm, dawniej + teraz – przenika cały album. Pierwszy singiel, „Existence Schematic”, leci w ciemną noc, „spoglądając na krajobraz w dole” – jak mówi Com Truise  – „patrząc na schematyczny układ świateł, zastanawiając się, kto lub co spogląda teraz na mnie, zastanawiając się nad tymi samymi rzeczami, nad wpływem pojedynczego istnienia, nad końcem, początkiem, dokąd odchodzimy i dokąd zmierzamy”.

Na takich obserwacjach zbudowany jest egzystencjalny album Coma Truise’a „Persuasion System”. Artysta ma nadzieję, że sama muzyka przyniesie słuchaczom jeszcze więcej, że odnajdą w niej własne napięcia i ukojenia.

_________________________________
Bilety:
45 zł – I pula
50 zł – II pula

Bilety dostępne są w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, ul. W. Bogusławskiego 1, czynnej codziennie w godz. 14.00 – 19.00 oraz online na stronie bilety.teatrszekspirowski.pl.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

                                                Jak naprawdę nazywa się Com Truise?

Na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (2 lipca) do godziny 15.00 wyślij odpowiedź na zadane pytanie. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – COM TRUISE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodami są podwójne wejściówki na koncert w GTS.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 2 lipca, do godziny 15:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są podwójne zaproszenia na koncert w GTS.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.