Gdynia letnią stolicą designu

17 Cze

Zbliża się kolejna edycja festiwalu Gdynia Design Days. Od 4 lipca w letniej plenerowej atmosferze będziecie mieli możliwość nie tylko obejrzenia, ale także wzięcia udziału w niecodziennych i całkowicie innowacyjnych projektach. 

Mobilne szklarnie miejskie, czyli uprawa ogórka szklarniowego z widokiem na morze dla seniorów, interaktywny plac budowy relacji dla najmłodszych, wystawa poświęcona zjawiskom społecznym zachodzącym w teraźniejszych miastach, a do tego warsztaty i projekcje filmowe – to tylko część z morza atrakcji, jakie w lipcu przygotowało dla nas Centrum Designu Gdynia.

W tym roku główna wystawa została zaprojektowana przez zespół młodych projektantów kierowanym przez Agnieszkę Jacobson-Cielecką. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym od 5 lipca do 30 sierpnia będziecie mogli podziwiać miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi,relaksowi i zabawie oraz pamiątki, użytkowe lecz niosące ładunek emocjonalny.

–Najważniejszy letni festiwal designu w Polsce to coś więcej niż przegląd nowości i ciekawych rozwiązań projektowych. – zapewniają organizatorzy. W tym roku zadbali oni, aby stworzyć program odpowiedni dla wszystkich mieszkańców Gdyni. Projektowi głównemu towarzyszyć będą takie wydarzenia jak Gdyński Plener Projektowy, wystawa Smak Przedmiotu, Trawa do Rzeczy czy Gdynia Playground.10403463_796767837014715_6886964848908017388_n

Więcej informacji na temat Gdynia Design Days 2014 znajdziecie TUTAJ. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.