Gdańskie święto planszówek (FOTO)

17 Lis

Za nami kolejna edycja festiwalu Gramy!, połączonego z Targami Gra i Zabawa. W ciągu dwóch dni ponad 6,5 tys. osób grało w 700 gier i oglądało nowości dostarczone przez 36 wystawców. Zobaczcie, jak było!

Targi imponowały swoim rozmachem. Na ogromnej sali pomieszczono stoiska wystawców oraz stoliki, przy których gracze mogli oddać się swojej ulubionej rozrywce. Wśród wystawców znalazły się firmy, które zna każdy miłośnik planszówek: Rebel.pl, Bard.pl oraz Hobbity.eu. Nie zabrakło też lokalnych dystrybutorów, takich jak Rafix czy główny partner imprezy, Trefl. Szkoda, że zabrakło Galakty, wydawcy takich hitów, jak „Posiadłość szaleństwa” czy „X-wing”.

Podczas imprezy rozegrano liczne turnieje, m.in. w „Babelo”, „Summoner Wars”, czy „Augustus”. Największym zainteresowaniem cieszyły się Mistrzostwa Polski w grze pt. „Wsiąść do Pociągu”.

Pewnym rozczarowaniem był Press Room, gdzie prezentowano najnowsze gry planszowe. Pomysł doskonały, szkoda tylko, że prezentacje ograniczono do rozłożenia pudełek i plansz. Organizatorzy w przyszłym roku powinni pomyśleć o pokazowych rozgrywkach, tak by uczestnicy mogli zobaczyć, jak gra się w dany tytuł, dzięki czemu prezentacja zyskałaby na atrakcyjności. Na szczęście, niektóre nowości były dostępne również w wypożyczalni.

Na festiwalu pojawili się także przedstawiciele dwóch najpopularniejszych w Polsce fanklubów „Gwiezdnych Wojen”: Polish Garrison 501st Legion oraz „Rebel Legion Eagle Base. – Bardzo lubimy grać w planszówki, a to największe targi gier planszowych w Polsce. Nie mogło nas tutaj zabraknąć – swój pobyt uzasadnia przedstawiciel 501. Legionu. – Jesteśmy pod wrażeniem festiwalu Gramy. Jest dobrze zorganizowany, fani na pewno znajdą tu coś dla siebie. Na pewno przyjedziemy na kolejną edycję.

belka-galeria2

Zdaniem Marty Kruszczyńskiej, organizatorki festiwalu główną siłą gdańskiego eventu jest jego otwartość. – Podobne targi są organizowane na całym świecie, lecz zazwyczaj są to zamknięte wystawy dla twórców i dystrybutorów. My zapraszamy graczy, pozwalamy im zagrać w najciekawsze tytuły. Dzięki temu dystrybutorzy od razu widzą, które gry się podobają, a które nie.

Festiwal pokazuje, że gry planszowe, jako rozrywka, z roku na rok stają się coraz popularniejsze. – W zeszłym roku, odwiedziło nas około 5 tysięcy osób. W tym roku spodziewany się jeszcze większych tłumów. Zdaniem wielu, boom na gry planszowe, jest dopiero przed nami – komentuje Kruszczyńska.

Organizatorzy nie spoczywają na laurach i cały czas pracują nad ulepszeniem formuły imprezy.Planujemy poszerzyć formułę imprezy o zabawki i dodatkowe stoiska edukacyjne. Tego typu atrakcje już są i cieszą się popularnością – opowiada organizatorka.

Tegoroczne Targi Gier i Zabaw przechodzą do historii jako znakomita impreza dla fanów tak planszówek jak i fantastyki. Organizatorzy obiecują stale ulepszać targi by być konkurencją nie tylko dla podobnym przedsięwzięć w Polsce ale i w całej Europie. Pozostaje nam kibicować i czekać na wiosenną edycję.

2 Replies to “Gdańskie święto planszówek (FOTO)

  1. Pingback: Gramy, gramy i po GRAMY | GamesFanatic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.