Gdańska choinka oficjalnie rozświetlona (FOTO)

15 Gru

W niedzielne popołudnie na gdańskim Długim Targu, odbyło się uroczyste odpalenie lampek na dwudziestopięciometrowej choince. Wydarzenie to miało się odbyć już 5 grudnia, jednak ze względu na panujący wtedy w całym kraju huragan, zostało przeniesione na inny termin.

Planowane na godzinę 16.00 odpalenie lampek, nieco się opóźniło. Jednak tłum zebrany na Długim Targu cierpliwie czekał na punkt kulminacyjny niedzielnego popołudnia, wsłuchując się w międzyczasie w występy muzyczne. Dokładnie o godzinie 16.31, tysiące lampek rozświetliły choinkę, a wszyscy obecni mogli także podziwiać krótki pokaz fajerwerków.

Świąteczne drzewko, oprócz obowiązkowych kolorowych lampek, ozdobiły również prace wykonane przez najmłodszych gdańszczan, którzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Nagrody i wyróżnienia w konkursie wręczył dzieciom Święty Mikołaj oraz Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Po uroczystości na Długim Targu, większość zebranych pod choinką przeniosła się na bożonarodzeniowy jarmark, który cały czas trwa na Targu Węglowym.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.