Gdańsk stolicą tatuażu artystycznego

18 Lip

Startuje Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku. 19 i 20 lipca w industrialnych przestrzeniach klubu Centrum Stocznia Gdańska swoją twórczość zaprezentuje ponad 150 tatuatorów z 40 krajów i kilku kontynentów. Ale to nie koniec atrakcji! Na odwiedzających czekają wystawy, koncerty, występy DJów, pokazy mody, burleski i graffiti oraz customowe samochody. 

Pierwszego dnia imprezy w strefie tatuażu spotkamy mistrzów sztuki artystycznego zdobienia ciała. Wśród artystów zagranicznych pojawi się niekwestionowany tuz europejskiego tatuażu – Dymitriy Samohin i pretendujący do tego tytułu Grek Kostas Baronis. Inne znane nazwiska, które będą obecne na imprezie to m.in. Igor Yoshi oraz Bullet BG.

Pierwszy dzień festiwalu to także pokazy artystyczne i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Bokka – owiane mgiełką tajemnicy trio, które nadal nie odkryło swojej tożsamości. Obok nich usłyszymy polski SinHead, który będzie promował swój najnowszy album The Nine. Na scenie konwencji zagości również brytyjska grupa The Meteors – pierwszy zespół, który połączył łagodne rytmy rockabilly z punkowym zacięciem i dał początek nowemu podgatunkowi rock’n’rolla – psychobilly. Gatunek ten reprezentować będzie także amerykański skład Koffin Kats, mający na koncie setki koncertów i sześć albumów. Scenę brytyjską reprezentować będzie również Black Down (hc), zaś chłodne powietrze z Danii przywiezie Earn Your Scars (hc).

Gwiazdą pierwszego dnia festiwalu będzie trio BOKKA
Gwiazdą pierwszego dnia festiwalu będzie trio BOKKA

W tym roku na terenie festiwalu stanie scena dj’ska z prawdziwego zdarzenia, na której zagości zacne grono mistrzów. W sobotę za deckami staną takie gwiazdy światowego dj’ingu, jak DJ Fly oraz DJ Irie. Swoje umiejętności zaprezentują również DJ Auricom, Zein, PZG oraz Errbits.

Szósta edycja Cropp Tattoo Konwent to także scena pokazowa, na której pierwszego dnia zobaczymy projekt „Dollhouse” autorstwa Aniki Stanclik i Diany Błażków. To jedyny w swoim rodzaju pokaz mody, podczas którego po wybiegu przejdą piękne, wytatuowane modelki stylizowane na lalki. Poziom emocji na widowni z pewnością podniesie występ kolektywu Hooked Friends, którego członkowie zawieszać będą własne ciała na hakach.

>>ZOBACZ TAKŻE: Występ Hooked Friends na Cropp Tattoo Konwent 2013!<<

Doll_House_plakat_fot.Diana_Blazkow

Program Cropp Tattoo Konwent ucieszy również fanów motoryzacji. W trakcie tegorocznej odsłony festiwalu tatuażu będzie można zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy RodZ Factory, a w niej podziwiać mocną reprezentację customowych pereł motoryzacji z lat 70. Tytularny sponsor wydarzenia – marka Cropp – przygotowuje z kolei Graffiti Jam, w ramach którego czołowi artyści z Polski oraz goście z zagranicy zaprezentują swoje umiejętności graficiarskie na stoczniowych murach i specjalnych kubikach.

Bilety na festiwal będą do nabycia przy wejściu na teren wydarzenia w Centrum Stocznia Gdańska od strony ul. Wałowej. Ceny biletów w dniu imprezy wynoszą: 65zł (bilet jednodniowy) i 90zł (bilet dwudniowy).

plakat_CTK_Gdansk_2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.