Rusza pierwsza edycja Gdańsk Business Run!

21 Cze

Na mapie największego charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety pojawiło się kolejne miasto. 4 września w Poland Business Run wezmą udział pracownicy firm z Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi, Wrocławia i po raz pierwszy – Gdańska. Biegacze staną na starcie, aby pomóc między innymi podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zapisy rozpoczynają się 23 czerwca.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: gdanskbusinessrun.pl/.

Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50zł. Gdańscy biegacze spotkają się 4 września na ulicy Jana z Kolna, obok Pomniku Poległych Stoczniowców 1970, skąd ruszą trasą o długości 3,8 km, wyznaczoną uliczkami Starówki, m.in. ulicą Rajską, Kowalską, Targiem Węglowym, Bogusławskiego, Pocztową, Koźlą, Szeroką, Katarzynki, Obrońców Poczty Polskiej, Krosienka, Jana Heweliusza i Łagiewniki.

Biznes biega i pomaga
Poland Business Run to inicjatywa, która łączy w szczytnym celu przedstawicieli różnych firm w siedmiu miastach Polski. Drużyny złożone ze współpracowników wystartują w charytatywnej sztafecie, aby pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacjach. – Gdańsk Business Run to doskonały motywator dla świata biznesu, aby pomagać potrzebującym – nie tylko poprzez przekazanie środków na cel charytatywny, ale także poprzez aktywne uczestnictwo. Pracownicy EPAM bardzo się ucieszyli, że mogą włączyć się w organizację tej imprezy, zarówno w Gdańsku, jak i w Krakowie. Formują drużyny i rozpoczynają treningi, aby wystartować i pomóc innym – mówi Sebastian Dyla, specjalista ds. marketingu rekrutacyjnego w EPAM. – Inicjatywa poza tym, że wspiera podopiecznych fundacji jest okazją dla przedsiębiorstw do integracji pracowników w szczytnym celu. Działania z obszaru CSR oraz aktywność sportowa naszych pracowników to ważny element kultury organizacyjnej State Street. Idea Poland Business Run realizuje oba te cele, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywę w Gdańsku, gdzie niedawno otworzyliśmy biuro – mówi Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Bank Polska – firmy, która w miniony weekend otrzymała tytuł Sportowej Firmy Roku podczas BVB Cup 2016 w Sopocie.

Krakow Business Run
Krakow Business Run

 

Poland Business Run otwiera się nie tylko na nowe miasta, ale też na lokalne fundacje
Bieg, który został zainicjowany w Krakowie szybko rozrósł się też na inne miasta. Już rok później biegacze wystartowali w Katowicach i w Poznaniu. W 2014 roku do inicjatywy dołączyła Warszawa i Łódź, a w ubiegłorocznej edycji pobiegł też Wrocław. Piąta, jubileuszowa edycja Poland Business Run odbędzie się też po raz pierwszy w Gdańsku. – O gdańskiej edycji Poland Business Run była mowa już od dłuższego czasu. To fantastyczna inicjatywa nie tylko z punktu widzenia pomocy beneficjentom, ale przede wszystkim jako realna akcja CSR-owa, która służy integracji lokalnych środowisk biznesowych – mówi Magda Jabłońska, PR Manager jednej z firm organizujących bieg – Zuchwali.com.

Akcja poszerza się nie tylko o nowe miasta, ale też nowe fundacje i kolejnych potrzebujących. – Z okazji piątych urodzin Poland Business Run chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom i podzielić się z nimi tym, co mamy najcenniejszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy – mówi Jasiek Mela.

Pobiegamy - gdański zespół GBR
Pobiegamy – gdański zespół GBR

 

Od pierwszej edycji biegu udało się zmienić życie już ponad 60 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Celem Poland Business Run jest nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocja aktywnego stylu życia i integracja społeczności lokalnej z biznesem.

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.