Gdańsk Business Run 2019!

5 Wrz

W niedzielę, 8 września, o godz. 10:30 w 9 miastach wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta biznesowa. W sumie w całej Polsce pobiegnie ponad 29 tys. osób! Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy przygotowują się do wydarzenia, a tymczasem pomoc dla lokalnych beneficjentów akcji płynie również z nieoczekiwanej strony!

Sztafety wystartują jednocześnie w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie oraz Rzeszowie. Nie tak dawno uczestnicy poznali trasę biegu, który w Gdańsku przebiegać będzie w okolicach Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie rozpocznie się po godzinie 9:00 w strefie znajdującej się niedaleko ulicy Popiełuszki. To tam odbędzie się rozgrzewka i odprawa kapitanów drużyn. Bieg wystartuje o godzinie 10:30.

Celem w 2019 roku jest zakup protezy dla Rafała Nachtygala, który w wypadku samochodowym stracił nogę. Do tej pory pracował jako monter systemów przeciwpożarowych, jednakże wypadek uniemożliwił mu pracę w zawodzie.

Gdańscy biegacze pomogą również Markowi Wesołowskiemu, studentowi fizjoterapii, który w grudniu 2017 roku w wyniku wypadku stracił dwie nogi na wysokości podudzi. Marek trenuje koszykówkę na wózkach, a jego marzeniem jest reprezentowanie kraju na paraolimpiadzie.

Marek był beneficjentem Gdańsk Business Run już w 2018 r. Rok temu dostał od nas dofinansowanie do protez, ale miał problem z poruszaniem się w nich. Staramy się pomagać kompleksowo, dlatego zdecydowaliśmy się opłacić mu także tygodniowy turnus rehabilitacyjny z nauką chodu w naszym Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie. Ponieważ opłaty startowe biegaczy spływają do nas od jakiegoś czasu, mogliśmy zrobić to już teraz – tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run, która sama przeszła amputację nogi i doskonale rozumie potrzeby podopiecznych organizacji.

Zawodnicy zaczną bieg niedaleko historycznej Sali BHP i poruszać się będą ulicami Popiełuszki, Rybaki Górne i Nowomiejską. Ich trasa przebiegać będzie m.in. obok Europejskiego Centrum Solidarności i Pomnika Poległych Stoczniowców 1970. Takie umiejscowienie nie tylko pozwala na odpowiednie zabezpieczenie biegu, ale też nie powinno być uciążliwe dla mieszkańców Gdańska. Szczegóły przedstawia mapka.

Żeby pomóc nie trzeba być czempionem sportu. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania około 3,8 km, a drużyny muszą składać się z 5 osób. Zapisom towarzyszyła akcja „Pomagam Bardziej” w ramach, której Zespół, który w danym miesiącu zachęcił do wsparcia swoich znajomych, rodzinę i współpracowników i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera. W tym roku przygotował ją Robert Kupisz, projektant, tancerz i stylista fryzur, wielokrotnie wyróżniony za swoje kolekcje, jak również sukcesy taneczne.

Zainteresowanie biegiem zarówno w Gdańsku, jak i całej Polsce przeszło nasze oczekiwania. Po raz pierwszy od kilku edycji w stolicy województwa pomorskiego udało nam się zapełnić listę 2000 biegaczy. I to na kilka tygodni przed startem – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – Na niedzielną imprezę zapraszamy nie tylko biegaczy, ale i wszystkich mieszkańców miasta, czekają dodatkowe atrakcje i dużo sportowych emocji – dodaje organizatorka.

W Gdańsku pobiegną zarówno pracownicy międzynarodowych korporacji, jak i lokalnych przedsiębiorstw. Udział w biegu wezmą również przedstawiciele samorządowców, lokalnych mediów oraz świata showbiznesu – wśród nich m.in. Adam Korol i Maciej Florek.

W organizację wydarzenia zaangażowane są Inkubator Starter, AccorHotels, Projekt PR, State Street i firma Bayer, które jest również sponsorem edycji razem z Dachser Intelligent Logistics i WB Group. Sponsorem głównym została firma International Paper, a pełna lista partnerów jest dostępna na stronie internetowej akcji.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.