Gdańsk Business Run 2019 – rekordowa wśród gdańskich edycji biegu (RELACJA)

9 Wrz

W ubiegły weekend w Gdańsku odbyła się kolejna edycja sztafety charytatywnej Gdańsk Business Run. Na linii startu stanęło prawie 2000 biegaczy!

W niedzielę rano, uczestników gdańskiego biegu mogło pewnie zmartwić szare niebo, ale mimo to licznie stawili się na starcie, by wziąć udział w charytatywnym wydarzeniu. Ostatecznie nie było się czego bać, bo czekała ich jedynie przelotna mżawka! O godzinie 9:30 odbyła się odprawa kapitanów drużyn, której ciekawie przysłuchiwali się również inni zawodnicy. Wielu z nich interesowała szczególnie kwestia pomiaru czasu. Był on realizowany z użyciem pałeczek, z którymi biegły drużyny, przez STS Timing.

Zanim na trasę wybiegli pierwsi uczestnicy sztafety, w miasteczku biegowym odbyła się jeszcze rozgrzewka, poprowadzona przez Natalię Gacką – trenerkę, dietetyczkę, złotą medalistkę Mistrzostw Świata Juniorek Fitness Sylwetkowego 2012. Chociaż nad uczestnikami czuwali ratownicy, wszyscy brali aktywny udział w rozgrzewce, żeby uniknąć kontuzji. Biegacze wiedzą, że to bardzo ważne! O godzinie 10:30, w Gdańsku i innych miastach organizujących Business Run dano sygnał do startu.

Kto dotarł do mety jako pierwszy? Najlepszym czasem może pochwalić się drużyna „A jednak się dało!” z EPAM, która ukończyła sztafetę w 1 godzinę, 3 minuty i 18 sekund! Miejsca na podium zajęły również drużyny BIBUS MENOS sp. z o.o. i Nordea Sub 4:00 DreamTeam.

Wśród nagród dla zespołów na podium znalazły się m.in. rabat na organizację konferencji czy też zaproszenie na śniadanie biznesowe.

W klasyfikacji generalnej najlepszy czas mieli Henrik Christoffer Bjerre (10 minut i 50 sekund), który jako jedyny zawodnik w Gdańsku ukończył przewidziany dystans w mniej niż 11 minut i Kamila Adamowicz z czasem 13 minut i 11 sekund.

W miasteczku biegowym zjawili się również beneficjenci akcji – Rafał Nachtygal i Marek Wesołowski, w towarzystwie najbliższych. W czasie finału wydarzenia odebrali od organizatorów symboliczny czek na 144 607 złotych! Zebrana kwota pomoże sfinansować potrzebne im wsparcie i pomóc innym potrzebującym, którzy zwrócili się do Fundacji. Złożyły się na nią opłaty startowe drużyn oraz środki zebrane w ramach akcji „Pomagam Bardziej” towarzyszącej sztafecie. Najwięcej środków zebrały Kemira Something is no Yes, Solace Sp z o.o. i Kemira Byle do przodu.

Organizatorzy i beneficjenci biegu dziękują wszystkim uczestnikom, partnerom i patronom wydarzenia oraz zachęcają do udziału za rok.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.