Futra, książki i breloczki 3d, czyli kocia sobota w bibliotece Kokoszki

1 Gru

Jesienna plucha? Grudniowe przymrozki? Szybko zapadające ciemności? Na to jest jedna rada: książka! Najlepiej grubsza, solidnie wydana, zajmująca czas na dłużej. Do tego gorąca herbata, koc oraz ….obowiązkowo kot. Bez kota na kolanach czytanie jest jakby mniej przyjemne. Tak przynajmniej uważają organizatorzy „Kocich czytanek”, czyli spotkania w Bibliotece Kokoszki przy ulicy Azaliowej 18, które odbędzie się 2 grudnia w godzinach od 12.00 do 14.00.

Na wydarzenie zapraszają wolontariusze z pobliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Tematem spotkania będą przede wszystkim popularni i mniej znani koci bohaterowie literaccy, a tych, jak zapewniają organizatorzy, jest więcej niż się może wydawać. – Miłośnikom kotów zapewnimy tego dnia szeroki wybór kociej literatury oraz świetną zabawę – zachęca Magdalena Borowik, kierownik Biblioteki Kokoszki. – Dla każdego coś się znajdzie – dodają Alena Moeller i Anna Sadowska, wolontariuszki ze schroniska – od książek dla najmłodszych, poprzez fantasy, literaturę przygodową, aż po kocie kryminały.

Na odwiedzających będą czekać jednak nie tylko bohaterowie literaccy. W gościnnych progach biblioteki będzie można poznać także prawdziwych, futrzastych podopiecznych schroniska. To już kolejna taka akcja z „wychodzeniem” zwierząt w przestrzeń publiczną, które organizuje placówka i jej wolontariusze. Na tym jednak nie koniec kocich atrakcji tego popołudnia.

Organizatorzy zapraszają także na teatrzyk „Garfield i hipnotyzer” oraz do udziału w losowaniu kocich breloczków, wydrukowanych w technologii 3D. Na miejscu prowadzona będzie również zbiórka pieniężna oraz rzeczowa darów dla schroniska, gry i zabawy edukacyjne dla młodszych i starszych dzieci oraz dla zainteresowanych rekrutacja do kociego wolontariatu w schronisku.

Biblioteka Kokoszki, ul. Azaliowa 18 (przy Pozytywnej szkole Podstawowej), 2 grudnia (sobota), w godzinach od 12.00 do 14.00.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.