Mistrzostwa Polski w Fitness i Kulturystyce

26 Kwi

W dniach 1-2 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) odbędą się Debiuty i Mistrzostwa Polski w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce Federacji WFF-WBBF.

Zawody organizowane na licencji Międzynarodowej Federacji WFF-WBBF (World Fitness Federation-World Body Building Federation). Organizatorem imprezy oraz Prezesem Federacji WFF-WBBF Poland jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak. Konferansjerem wydarzenia będzie Przemek Radziszewski – wokalista znany m.in. z programu The Voice of Poland. Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

Podczas majówki w Gdańsku odbędzie się wielkie dwudniowe widowisko w sportach sylwetkowych oraz gimnastycznych. 1 maja 2016 to dzień Debiutantów, czyli osób, które zdecydowały się stanąć na scenie po raz pierwszy. 2 maja 2016 odbędą się Mistrzostwa Polski, na które przyjdą zawodnicy z całej Polski oraz zza granicy. Mistrzostwa Polski są eliminacjami do Mistrzostw Europy. Celem zawodów jest wyłonienie reprezentacji Polski, która zmierzy się z innymi krajami podczas Mistrzostw Europy na Litwie, 14 maja 2016. Na scenie zaprezentują się zwycięzcy Debiutów oraz zeszłoroczni Mistrzowie Polski, Europy i Świata aby obronić lub walczyć o nowe tytuły w 2016 roku.

Zawody będą trwać przez całe dwa dni. O godzinie 10:00 rozpocznie się I blok w Fitness Gimnastycznym, które otworzy kategoria FIT-KID do lat 6. Jest to niezwykłe taneczno-gimnastyczne show w wykonaniu najmłodszych uczestników. Następnie zatańczą na scenie kolejne kategorie wiekowe do lat 8, 10, 12 oraz 14 lat. Kolejną kategorią jest Fitness Aerobic, czyli fitness show młodzieży w wieku od 16 lat. Na zakończenie widownia będzie mogła podziwiać Duety oraz Mini Formacje. Koronacja I bloku zaplanowana jest na godzinę 14:00.

Następnie o godzinie 16:00 rozpocznie się II blok – Fitness Sylwetkowe. Na scenie zmierzą się kobiety w kategoriach Fitness Model oraz Miss Figure, a także mężczyźni w kategoriach kulturystycznych oraz Męskiej Sylwetce. Niezwykłym widowiskiem, które wywiera największy podziw wśród widowni jest Kulturystyka Niepełnosprawnych. Koronacja II bloku zaplanowana jest na godzinę 20:00.

Harmonogram:
1 maja 2016 – Debiuty w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce WFF-WBBF
2 maja 2016 – Mistrzostwa Polski w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce WFF-WBBF (eliminacje do Mistrzostw Europy)

Agenda:
10:00 – I BLOK – Fitness Gimnastyczne
14:00 – Koronacja
16:00 – II Blok – Fitness Sylwetkowe
20:00 – Finały i Koronacja

Podczas zawodów można podziwiać kategorie:
FIT-KID – układy fitness taneczno-gimnastyczne z elementami show dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 14 lat (Kategorie: FIT-KID do lat 6, 8, 10, 12, 14, Duety do lat 12, Duety powyżej lat 12, Mini Formacje do 5 osób)
FITNESS AEROBIC układy fitness taneczno-gimnastyczne z elementami show młodzieży w wieku powyżej 16 lat (Kategorie: Fitness Aerobic do lat 16, 18, +18, senior)
Fitness Model – pierwsza runda to wyjścia na scenę kobiet w bikini w butach na wysokim obcasie. W rundzie drugiej kobiety pokazują się w sukniach wieczorowych, gdzie oceniania jest gracja oraz poruszanie się po scenie oraz sylwetka. Oceną ogólną jest średnia z obu rund. (występuje do 4 kategorii wzrostowych)
Miss Figure – w którym zawodniczki wychodzą na scenę w stroju dwu częściowym na wysokim obcasie, oceniania jest tylko symetria i jakość ciała (Kategorie: Miss Figure Classic, Performance, Athletic)
Men Physique – tzw. Męska Sylwetka w której zawodnicy wychodzą na scenę w bokserkach, oceniania jest symetria, jakość ciała, a także prezentacja na scenie (występują do 3 kategorii wzrostowych)
Kulturystyka Mężczyzn gdzie również oceniania jest jakość i definicja ciała (Kategorie: Classic, Performance, Athletic, Extreme, Super Extreme, Junior (do 21 lat), Weteran (+40, +50, +60 lat), Pary)
Kulturystyka niepełnosprawnych porównująca jakość ciała i zaangażowanie w sport osób niepełnosprawnych.

grafa2

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie Federacji oraz na fanpage’u.

Bilety dla widowni: 5zł – dzieci, 10zł – dorośli. Bilety dostępne na stronie: tickets.soundrive.pl.
Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.