Festiwal Gdynia Open 2021 czeka

1 Kwi

Wielkimi krokami zbliża się święto piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Mowa o festiwalu Gdynia Open 2021. To szansa dla wokalnych talentów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Młodzi artyści mogą tam zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Wydarzenie promuje też młodzieżową aktywność i zachęcą do rozwijania pasji oraz zainteresowań muzycznych.

Po raz kolejny festiwal odbędzie się w formule online. Prezentacje i występy będzie można obejrzeć w sieci. Wszystko dla bezpieczeństwa uczestników.

Obecna sytuacja epidemiczna wciąż nie pozwala nam spotkać się na żywo w Gdyni. Dlatego i tym razem Gdynia Open przeniesie się do sieci. Ubiegłoroczna edycja pokazała jednak, że to żadna przeszkoda, a wręcz szansa na poszerzenie grona uczestników i widzów. Z niecierpliwością czekamy na tegoroczne prezentacje i zachęcamy do zgłoszeń wszystkich młodych, zdolnych wokalistów oraz zespoły – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

– Festiwal Gdynia Open na stałe wpisał się do kalendarza gdyńskich imprez. Co roku pozwala on odkryć i nagrodzić utalentowanych, młodych ludzi, którzy chcą dzielić się swoją pasją z innymi. To muzyczna uczta dla uszu. Z roku na rok prezentacje są na coraz wyższym poziomie. Jestem przekonany, że tegoroczne wykonania również nas czymś zaskoczą. Zapraszamy do udziału w konkursie – zachęca Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Kto może się zgłosić?

W festiwalu Gdynia Open 2021 mogą wziąć udział osoby w wieku od 3 do 25 lat – soliści, duety, zespoły wokalne oraz rodzinne.

Zapisy ruszą 1 kwietnia i potrwają do 9 maja. Jak się zgłaszać? Wystarczy wejść na stronę www.gdyniaopen.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Należy też przygotować link do nagrania z piosenką oraz zdjęcie.

Zgłoszenia mogą przesyłać szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne, a także rodzice i pełnoletni uczestnicy. Repertuar jest dowolny. Można wykonać piosenkę polską lub zagraniczną. Mile widziane są nagrania z logiem festiwalowej rybki, które można pobrać na stronie wydarzenia.

Konkursowe wykonanie powinno być nagrane poziomo z jednego ujęcia kamery. Niedozwolony jest montaż. Nagrania należy zamieszczać w serwisie YouTube. Rekomendowana rozdzielczość to 720 lub 1080p.

Do zdobycia są statuetki, nagrody finansowe i rzeczowe. Regulamin jest dostępny w załączniku do artykułu oraz na stronie www.gdyniaopen.pl.

Integracja, dobra zabawa, utalentowani uczestnicy i uczestniczki, atmosfera współpracy i przyjemność płynąca ze śpiewania – to właśnie festiwal Gdynia Open. Dołączcie do naszej śpiewającej ekipy – zachęca Elżbieta Cupiał, dyrektorka festiwalu Gdynia Open.

Jurorzy Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej to: Jerzy Petersburski Jr, Wanda Kwietniewska, Marcin Spenner, Tomasz Podsiadły, Anna Domżalska i Marcin Plewiński.

Jury ocenia występy pod względem: walorów głosowych, doboru repertuaru dostosowanego do wieku, interpretacji utworu, muzykalności, wyczucia rytmu, ogólnego wyrazu artystycznego.

Harmonogram:

– 1.04 – 9.05 – etap I: rejestracja zgłoszeń,
– 17.05-31.05 – etap II: prezentacja listy finalistów
i głosowanie publiczności,
– 4.07 – etap III: ogłoszenie wyników.

Organizatorami muzycznego wydarzenia są: Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni i Laboratorium Innowacji Społecznych.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.