Festiwal Euroshorts. Młodzi Filmowcy w Gdańsku

21 Lis

Euroshorts jest międzynarodowym festiwalem filmowym, organizowanym przez Fundację Młodego Kina. W tym roku odbywa się po raz 26. Promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym. Główna część festiwalu odbędzie się w Gdańsku, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ambasady Szwecji. Wstęp na projekcje festiwalu Euroshorts Młodzi Filmowcy 2017, który rozpocznie się 27 listopada w Gdańsku, jest wolny.

Co więcej, widzowie będą mogli wygrać 500 zł oglądając i oceniając filmy konkursowe.

Euroshorts jest międzynarodowym festiwalem filmowym, organizowanym przez Fundację Młodego Kina. W tym roku odbywa się po raz 26. Promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym.

Główna część festiwalu odbędzie się w Gdańsku, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ambasady Szwecji.

Projekcje:
Trzy pierwsze dni to projekcje w bibliotekach: Filii Gdańskiej przy ul. Mariackiej 42 oraz Pod Żółwiem przy ul. Św. Ducha 111/113, początek o godz. 19.00, kolejne trzy dni – w Nadbałtyckim Centrum Kultury – Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35, godz 18.00 i 20.00.

Finał:
W czasie finału, który odbędzie się 2 grudnia 2017 w Centrum św. Jana, przy ul. Świętojańskiej 50, godz. 18.00 można będzie zobaczyć „Amerykański Film Reklamowy 2017”, zestaw filmów reklamowych nakręconych przez wybitnych twórców i włączonych do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Poznamy też filmy, którym jury przyzna nagrody.

Po raz szósty każdy będzie mógł sfilmować swoją ulubioną ulicę w szóstej edycji konkursu „Filmujemy Gdańsk!”. W tym konkursie nagrodami są m.in: 400 zł oraz designerska mapa Gdańska wykonana przez firmę Maptu.

Wystarczy nakręcić 2-minutowy film o wybranej ulicy. Zgłoszenia już teraz, do 27 listopada 2017. Szczegóły na stronie www.filmujemy-miasta.pl.

Podczas festiwalu przewidziane są też zajęcia dla dzieci, poświęcone kulturze Szwecji.

Program wydarzeń można znaleźć na www.euroshorts.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.