Ferie zimowe w Centrum Nauki EXPERYMENT

21 Sty

Czy pingwiny to przysmak niedźwiedzi polarnych? Jak wyglądają morskie aniołki? Wszystkiego o Antarktydzie – najbardziej mroźnej krainie na naszej planecie, będzie się można dowiedzieć w trakcie ferii zimowych w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni (27 stycznia–11 lutego). W okresie zimowej przerwy EXPERYMENT przygotował dla swoich gości moc zimowych atrakcji, w tym m.in. warsztaty naukowe, specjalną strefę zimowych experymentów oraz mini wykłady poświęcone Antarktydzie i Antarktyce.

O trudnych warunkach życia na stacji badawczej i codziennej pracy oceanografa opowie jeden z naszych edukatorów, który przez rok mieszkał na Antarktydzie. Bartek z chęcią podzieli się z gośćmi swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu na tym wyjątkowo nieprzyjaznym dla człowieka obszarze Ziemi – mówi Angelika Raether z Centrum Nauki EXPERYMENT.

PROGRAM FERII ZIMOWYCH W EXPERYMENCIE:
Warsztaty planktonowe – tajemnice morskiego świata
wtorek – niedziela (przez cały okres ferii)
godzina: 12:00–16:00
Okrzemki, widłonogi, ślimaki i kryl – świat organizmów morskich jest fascynujący i pełen tajemnic. W trakcie warsztatów usłyszycie m.in. o tym, w jakich wodach żyją okrzemki oraz czy można spotkać je np. na śniegu. Przekonacie się, co kryje się za tajemniczą nazwą „szczętki” oraz czy ślimaki mogą w czymś przypominać motyle.
Zimowe experymenty – dlaczego pada śnieg?
wtorek – niedziela (przez cały okres ferii)
godzina: 12:00–16:00
No właśnie – dlaczego pada śnieg? Czemu służy sypanie zimą soli na drogi? Czy woda z lodowców nadaje się do picia? Odpowiedzi na te pytania otrzymacie w specjalnej strefie zimowych eksperymentów. Przekonacie się, jak efektowne mogą być doświadczenie z suchym lodem albo sztucznym śniegiem!
Podwodne życie wód Antarktycznych – morskie aniołki i spółka
wtorek-piątek (przez cały okres ferii)
godzina: 12:30, 14:30
Trudne warunki życia na biegunie południowym – niskie temperatury, silne wiatry, prądy morskie sprawiają, że zwierzęta nie mają tam łatwego życia. Mimo to wielu gatunkom udało się przystosować, a część z nich to gatunki endemiczne występujące wyłącznie w tym rejonie świata. EXPERYMENT zaprasza do posłuchania fascynującej opowieści o głowonogach i płetwonogich ssakach.
Kilka pytań do, czyli czego o Antarktydzie nie wiedzieliście
weekendy (przez cały okres ferii)
godzina: 12:30, 13:30, 14:30
Po tych mini-wykładach już nigdy nie pomylicie Antarktydy z Arktyką i bez problemu rozróżnicie pingwina Adeli od pingwina królewskiego. Edukatorzy EXPERYMENTU opowiedzą Wam także o trudach życia na stacji badawczej i codziennej pracy oceanografów.

Godziny otwarcia Centrum Nauki EXPERYMENT w okresie ferii zimowych 27.01-11.02:
wtorek-piątek: 9.00 – 18.00
sobota-niedziela: 10.00 – 19.00
poniedziałek: nieczynne

Wszystkie atrakcje w ramach ferii zimowych w EXPERYMENCIE będą dostępne w cenie biletu na wystawę. Ceny biletów:
ulgowy: 12 zł
normalny: 20 zł
rodzinne: od 50 zł do 82 zł
Zniżki z Kartą Dużej Rodziny, Kartą Gdynia Rodzinna oraz Kartą Gdynia Senior Plus.

Fot.tyt.: Noc Naukowców/Tomek Kamiński.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.