Ferie w Centrum Hewelianum

7 Lut

Przybijanie piątki z robotem, mroźne wariacje na zimowe wakacje i wystrzałowa porcja eksperymentów – to tylko wstęp do propozycji, które z okazji nadchodzących ferii przygotowało gdańskie centrum nauki!

Wielkimi krokami zbliża się czas zimowego wypoczynku i upragnionej przerwy w szkolnych obowiązkach. Jak co roku, Centrum Hewelianum zaprogramuje wszystkich, spędzających ten czas w mieście, na wyśmienitą zabawę.  Od 15 lutego Centrum Hewelianum czeka na gości przez 7 dni w tygodniu – od 10:00 do 20:00. 

Jedną z głównych tegorocznych atrakcji będzie możliwość spotkania i porozmawiania z nowymi, technologicznie zaawansowanymi mieszkańcami Centrum Hewelianum, czyli z robotami!  Czy będą one potrafiły przybić piątkę, pójdą z nami na spacer lub poćwiczą tai chi? O tym wszystkim będzie można przekonać się podczas wyjątkowych ROBO-SHOW!

Na nadchodzące ferie gdańskie centrum nauki przygotowało także „Mroźne wariacje na zimowe wakacje” oraz „Wystrzałową porcję eksperymentów”. Podczas dedykowanych SCIENCE SHOW nie tylko uczestnicy obejrzą mrożące krew w żyłach i widowiskowe doświadczenia naukowe, a także będą asystować podczas wykonywania niektórych z nich! Na najmłodszych czekać będą natomiast wyjątkowe atrakcje w czterech baśniowych krainach Laboratorium Pana Kleksa.

Program uzupełnia pięć interaktywnych wystaw stałych – od magicznej podróży „Dookoła Świata”, po zabawy „Z Energią”. Osoby odwiedzające gdańskie centrum nauki podczas ferii zimowych będą także miały okazję do rozegrania pasjonującej batalii o tytuł „Mistrza Gry”, a to za sprawą stanowisk przygotowanych wspólnie z gdańskim wydawnictwem gier REBEL. Na wygrywających czekają okolicznościowe przypinki, a raz w tygodniu do jednego z Mistrzów Gry trafi nagroda ufundowana przez wydawnictwo REBEL oraz zestaw upominków od Centrum Hewelianum.

Z kolei miłośników plenerowych atrakcji Centrum Hewelianum zaprasza na bezpłatną podróż Wehikułem Czasu – przenoszącą do czasów oblężeń miasta, historycznych zawirowań  i skrywanych przez Górę Gradową tajemnic.

Godzinonowy rozkład poszczególnych zajęć dostępny jest na stronie internetowej Centrum Hewelianum.

PROGRAMUJEMY NA DOBRĄ ZABAWĘ_plakat

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

One Reply to “Ferie w Centrum Hewelianum”

  1. Pingback: Gdańskie roboty zadebiutowały w Hewelianum - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.