Feeria barw na Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku (WIDEO)

22 Lip

Szóstą edycję gdańskiego święta tatuażu zakończył koncert Everlast’a. Trójmiejską odsłonę Cropp Tattoo Konwent, która odbyła się w dniach 19-20 lipca w Centrum Stocznia Gdańska można podsumować w następujący sposób: kilka tysięcy odwiedzających, przeszło 350 obrazów na skórze wykonanych w ciągu konwentu w tym 260 zgłoszonych do konkursu, 150 tatuatorów, 28 występów artystycznych i dwa dni znakomitej zabawy. Zobaczcie, jak było! 

Przez dwa festiwalowe dni przez bramy Centrum Stocznia Gdańska przeszło kilka tysięcy osób. – W tym roku mocno rozwinęliśmy program artystyczny, w związku z czym wzrosła również cena biletów. Dlatego bardzo cieszymy się, że frekwencja dopisała. Jest to dla nas sygnał, że uczestnicy docenili nasze starania, a formuła Cropp Tattoo Konwentu rozwija się w dobrą stronę – mówi Marcin Pacześny, współorganizator konwentu.

>>ZOBACZ TAKŻE: Cropp Tattoo Konwent 2013 (WIDEO)<<

W pofabrycznych halach Stoczni Gdańskiej przez dwa dni na 80 stoiskach prezentowało się ponad 150 tatuatorów. Wśród nich było ponad 40 artystów z Europy i ze świata m.in. z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Francji i Wielkiej Brytanii, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych (Florydy i Houston). Dzieła zgłoszone w 8 kategoriach tematycznych oceniane były przez jury w składzie: Zappa, Krzysztof Iwin, Bartosz Panas oraz Anabi, które nagrodziło twórców najlepszych prac. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Najlepszy tatuaż duży czarno-szary: Akopov Arvand ze studia Molotov

Najlepszy tatuaż mały czarno-szary: Paweł Gawkowski ze studia On The Road

Najlepszy tatuaż duży kolorowy: Samohin ze studia Dymitriy Samohin

Najlepszy tatuaż mały kolorowy: Pancho ze studia Rock’N’Roll

Najlepszy tatuaż tradycyjny klasyczny: Patryk Hilton ze studia Demolka Tat2

Najlepszy tatuaż kompozycja damska: Maya ze studia Art Force

Najlepszy tatuaż związany z morzem: Julia ze studia Black Star

Najlepszy tatuaż I dnia Konwentu: Pancho ze studia Rock’N’Roll

Najlepszy tatuaż II dnia Konwentu: Damian Górski Rock’n’Roll

Cropp Tattoo Konwent to nie tylko spotkanie miłośników sztuki zdobienia ciała tuszem. To również muzyka, taniec, pokazy mody, performance, graffiti i świat customowych samochodów. Największą muzyczną gwiazdą festiwalu był legendarny raper Everlast w akustycznej odłonie, ale poza nim wystąpiło też wiele innych znakomitych zespołów jak Bokka, The Meteors, czy AXMusique. W sumie na Konwencie odbyło się 12 koncertów.

Na scenie dj’skiej za deckami nie zabrakło tuzów światowego kalibru jak Irie, Woody, Fly, Mentalcut czy Auricom. Niespodzianką dla fanów z pewnością był spontaniczny set back2back Iriego i Fly’a, którzy rozgrzali piaszczysty dancefloor.

Na miejscu nie zabrakło także performerów z Hooked Friends, którzy podnosili poziom adrenaliny podwieszając się na hakach. Zmysłowy taniec burleski zaprezentowali z kolei PinUp Candy i Jimmy Bottle. Niecodzienny pokaz DollHouse, podczas którego wytatuowane modelki wcieliły się w role porcelanowych lalek, również zachwycił widzów.

 

>>ZOBACZ TAKŻE: Porcelanowe ślicznotki w industrialnych wnętrzach CSG (FOTO)<<

W przerwach między pokazami nie lada atrakcję stanowiły customowe klasyki świata motoryzacji w strefie RodZ Factory. Uczestnicy Graffiti Jam nakręcanego przez markę Cropp upiększyli stoczniowe mury serią niepowtarzalnych obrazów. Odbył się również specjalny pokaz, w trakcie którego artyści graffiti zaprezentowali swoje umiejętności na jednym z klasycznych pojazdów RodZ Factory.

 

3 Replies to “Feeria barw na Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku (WIDEO)

  1. Pingback: Morze inspiracji na Gdańsk Tattoo Konwent 2015 - my3miasto.pl

  2. Pingback: Nadciąga Gdańsk Tattoo Konwent 2015 - my3miasto.pl

  3. Pingback: Zmysłowa burleska w wykonaniu Pin Up Candy (WIDEO, FOTO) | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.