Extremalne Experymenty na Dzień Dziecka (KONKURS)

25 Maj

Dzień Dziecka w Centrum Nauki EXPERYMENT to jedyna w swoim rodzaju szansa, żeby się wyszaleć, wybrudzić, a przy okazji doświadczyć ekstremalnych naukowych wrażeń. W pierwszy czerwcowy weekend dzieci świętują. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni też ma dla nich prezent – EXTREMALNE EXPERYMENTY to dokładnie taka forma nauki, jaką dzieci (i dorośli również) lubią najbardziej. Będzie wybuchowo, kolorowo i bezkompromisowo! A my przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na tą extremalną przygodę!

Na wystawie w kilku miejscach naukowcy-edukatorzy prezentować będą ekstremalne doświadczenia, których nie da się powtórzyć w domu. Dzieci będą mogły uczestniczyć w nich w bezpieczny sposób, ale często nie obejdzie się bez robienia bałaganu i brudzenia się. Na scenie w CN EXPERYMENT prezentowane będą wybuchowe doświadczenia naukowe. Specjaliści już przygotowują się do ujarzmiania kolorowych płomieni, wywoływania eksplozji przy pomocy ciekłego azotu lub wodoru czy zabaw z cieczami, które same zmieniają barwy.

W innym miejscu wystawy, na bałaganiarskich warsztatach otwartych, dzieci będą mogły wziąć sprawy w swoje ręce (pod uważnym okiem edukatorów). Probówki będą wybuchać, a balony będą tylko czekać, aż ktoś zrobi z nimi porządek przy pomocy lasera lub chemikaliów. Nie zapomnijmy o strzelaniu kwasem do celu czy o ulubionych przez wszystkie dzieci slime’ach – tutaj w wersji MEGA!

Te wszystkie przygody dostępne będą w ramach biletu na wystawę.

Planujemy robić wszystko to, czego na co dzień nie wolno robić w laboratoriach. Choć niektóre z doświadczeń są już znane z EXPERYMENTU, to bez wątpienia nowością będzie ich skala – tłumaczy Zbigniew Czapliński, specjalista działu Wydarzeń i Programów Naukowych Centrum Nauki EXPERYMENT. – Poszczególne substancje potrzebne nam do wybuchów, tworzenia mgły czy produkcji slime’ówprzygotowujemy w dziesiątkach kilogramów! – dodaje.
1 i 2 czerwca w ramach EXTREMALNYCH EXPERYMENTÓW w gdyńskim centrum nauki będą odbywać się także warsztaty rodzinne „Ale Experyment!”. Dzieci i ich opiekunowie stworzą na nich sztuczną krew, osnują całe pomieszczenie mgłą rodem z horrorów, sprawdzą, jak żarłoczna potrafi być ciecz i wytworzą światło w kolbie. Uczestnictwo w warsztatach rodzinnych jest możliwe za dodatkową opłatą 12 zł od osoby. Uczestnicy warsztatów mogą skorzystać równieżz promocyjnego biletu na wystawę w cenie 12 zł za osobę, bez względu na wiek.

EXTREMALNE EXPERYMENTY będą ekstremalne nie tylko z nazwy – zapewnia Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT. – Podczas dwudniowych obchodów Dnia Dziecka w EXPERYMENCIE wszyscy na własne oczy będą mogli zobaczyć najbardziej efektowną naukę, jaką znają z telewizyjnych programów, a nawet – staną się jej częścią. Jestem pewna, że tego dnia w naszym Centrum będzie naprawdę głośno!

 

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na Dzień Dziecka w CN Experyment!

                        Które urodziny w tym roku obchodzić będzie CN EXPERYMENT?

Na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (29 maja) do godziny 10.00 wyślij odpowiedź na zadane pytanie. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – CN EXPERYMENT (+ wybrany dzień 1 lub 2 czerwca). Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodami są podwójne wejściówki na Dzień Dziecka do CN EXPERYMENT.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 29 maja, do godziny 10:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są podwójne zaproszenia na Dzień Dziecka w CN EXPERYMENT ( 1 lub 2 czerwca).

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 


Życzymy dobrej zabawy!

 

One Reply to “Extremalne Experymenty na Dzień Dziecka (KONKURS)”

  1. Pingback: Jak spędzić Dzień Dziecka #wGdyni - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.