EXPERYMENT ma przepis na dobrą formę w każdym wieku

23 Paź

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni oraz Centrum Aktywności Seniora zapraszają na wyjątkowy wieczór dla dorosłych (piątek, 27 października, 18:00 – 21:30). W programie: warsztaty kosmetyczne i botaniczne, pokaz kuchni molekularnej, spotkania z ekspertami i wiele innych atrakcji!

Centrum Nauki EXPERYMENT to miejsce otwarte dla wszystkich – małych i dużych pasjonatów nauki. Tym razem jednak EXPERYMENT zaprasza dorosłych na specjalny wieczór tylko dla nich!

Wieczory dla dorosłych w EXPERYMENCIE cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są częścią szerszej oferty, w ramach której pokazujemy EXPERYMENT jako miejsce atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych pasjonatów nauki. Najbliższy poświęcamy „dobrej formie” – nie tylko fizycznej. Podczas warsztatów, wykładów i aktywności gwarantujemy nie tylko dobrą zabawę, ale też mnóstwo przydatnej wiedzy. Zapraszamy zarówno w parach, jak i w grupie znajomych. Szczególnie do udziału zachęcamy seniorów, choć PRZEPIS NA DOBRĄ FORMĘ to garść pożytecznej wiedzy dla każdego – mówi Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Goście, którzy 27 października odwiedzą EXPERYMENT, będą mogli w trakcie warsztatów wykonać samodzielnie naturalne kosmetyki, przygotować efektowne dania kuchni molekularnej oraz dowiedzieć się więcej o właściwościach roślin żyjących w naszej najbliższej okolicy. Organizatorzy przygotowali również szereg spotkań z ekspertami w ramach kawiarni naukowej – będzie można porozmawiać z nimi m.in. o sekretach ludzkiego mózgu i pamięci.
W programie wieczoru dla dorosłych nie zabraknie również… aktywności fizycznych. Zajęcia ruchowe przy rytmicznej muzyce poprowadzi profesjonalny instruktor fitnessu i tańca.

Specjalny wieczór dla dorosłych to świetna okazja, by poznać EXPERYMENT jako interesujące miejsce dla osób w każdym wieku. Przekonali się o tym już wielokrotnie uczestnicy naszych Walentynek. Centrum „zarezerwowane” tylko dla dorosłych nabiera zupełnie innego klimatu, wszystkie warsztaty czy pokazy nabierają innego charakteru, a goście bawią się u nas świetnie. Tym razem będzie podobnie, zwłaszcza, że towarzyszyć nam będzie dobra muzyka – mówi Alicja Harackiewicz z Centrum Nauki EXPERYMENT. – Jesteśmy przekonani, że ciekawość świata, otwarty umysł i chęć zdobywania wiedzy nie ma wieku – dodaje.

Centrum Nauki EXPERYMENT prowadzi szereg działań dla dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Został przygotowany nowy cennik biletów specjalnie dla gości 65+.

Podczas wieczoru 27 października nie zabraknie również strefy seniora, czyli punktu przygotowanego przez Centrum Aktywności Seniora, w którym będzie można zarejestrować i odebrać Kartę Gdynia Senior Plus, która uprawnia do wielu zniżek, a także punktu konsultacji z koordynatorem wolontariatu w EXPERYMENCIE.

Kiedy? piątek, 27 października, godzina: 18.00 – 21.30
Gdzie? Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Al. Zwycięstwa 96/98

Bilety w cenie 10 zł dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus i 12 zł dla pozostałych do kupienia na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach EXPERYMENTU (czynnych od wtorku do piątku od 9.00 do 17.00 i weekendy od 10.00 do 18.00).

PROGRAM WIECZORU:

WARSZTATY
18:15–21:30
Kuchnia molekularna – zaskocz swoich bliskich!
Domowe kosmetyki
Sekrety roślin wokół nas.

KAWIARNIA NAUKOWA

Spotkanie z ekspertem – Bystry umysł nie ma wieku
Godzina: 20.15–21.00
Prowadzenie: Anna Uss – psycholog i trener warsztatu oraz treningu psychologicznego, pomysłodawczyni Kompasu Edukacyjnego.

Długowieczność a choroby cywilizacyjne
Godzina: 18.15–18.30 oraz 19.15 – 19.30
Prowadzenie: Izabela Białkowska – Edukator w Centrum Nauki EXPERYMENT

Antropologia a medycyna – fakty i mity o zdrowiu przodków.
Godzina: 18.45–19.00 oraz 19.45–20.00
Prowadzenie: Przemysław Kuryło – Edukator w Centrum Nauki EXPERYMENT

DODATKOWE ATRAKCJE NA WYSTAWIE:

Kierunek Zdrowie: Wyjątkowe spotkanie z edukatorami EXPERYMENTU, którzy w przystępny, a zarazem naukowy sposób, zaprezentują wystawę oraz opowiedzą o tajnikach naszego organizmu i podpowiedzą, jak zachować dobrą formę.

Gdy uszy słyszą muzykę, ciało tańczy – zaprosimy Państwa do udziału w aktywnościach ruchowych prowadzonych przez instruktora fitnessu i tańca.

Fotobudka – zrób pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółmi.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.