Ekstremalny weekend w halach Amber Expo (FOTO)

18 Lut

Na dwa dni, hale Amber Expo zmieniły się w skatepark, targi gier komputerowych oraz targi street fashion. Wszystko to w ramach imprezy Baltic Games x SHC Elements x Winter Gaming Gdańsk.

Połączenie sił trzech organizatorów sprawiło, że impreza cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały weekend. Miłośnicy gier komputerowych, dzięki Winter Gaming Gdańsk, mogli zapoznać się z ofertami producentów i wydawców gier elektronicznych, a także branżowych akcesoriów. W ramach imprezy odbywały się również turnieje gamingowe oraz spotkania z najlepszymi graczami i twórcami gier.

Z kolei do fanów kultury ulicznej skierowane były targi SHC Elements, na których swoje produkty prezentowały najpopularniejsze marki streetwearowe, takie jak Elade, Diamante, Urban Flavours i Starter. Oprócz wystawców odzieżowych, pojawiło się również studio tatuażu Stoneheads Tattoo Gdańsk oraz reprezentant salonu fryzjerskiego Cesarskie Cięcie. SHC Elements oferowało również szereg innych atrakcji, m.in. malowanie graffiti, pokazy taneczne, a w sobotni wieczór na muzycznej scenie stanęli Jodsen, Kobra, Obywatel MC, Miejski Dystrykt, W.E.N.A. oraz Te-Tris/Pogz.

Ekstremalne widowisko zapewnili organizatorzy Baltic Games, którzy halę C Amber Expo zmienili w skatepark, na którym swoje umiejętności prezentowali najlepsi polscy oraz zagraniczni riderzy skate i BMX. W każdym etapie zmagań, zawodnicy podnosili poprzeczkę rywalizacji, a finał był pokazem światowej klasy w sportach ekstremalnych. W kategorii skate wygrał Woody Hoogendijk, drugie miejsce zajął Maxim Habanec, trzeci był Martin Pek. W BMX rywali zdeklasował Drew Bezanson, który zakończył rywalizację widowiskowym trickiem. Na drugiej pozycji uplasował się Logan Martin, a za nim Declan Brooks.

>>Obejrzyj relację wideo z Winter Baltic Games 2014<<

Polskę na desce reprezentowali: Michał Mazur, Andrzej Kwiatek i  Dominik Jaworski, którzy otrzymali „dziką kartę” na zawody Simple Session, które odbędą się 22-23 lutego w Estonii. Tę samą przepustkę wywalczyli polscy zawodnicy BMX: Bartłomiej Zięcina oraz Damian Onufrak.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.