Edukacyjna gra komputerowa „Grassówka” dostępna on-line

16 Paź

Grassówka to interaktywna edukacyjna gra komputerowa o starym Gdańsku, której scenariusz zainspirowany jest motywami historyczno-literackimi zaczerpniętymi z powieści Güntera Grassa. Główni bohaterowie: Blaszany bębenek, Turbot, Aleksandra Piątkowska i Alexander Reschke poprowadzą graczy do różnych zakamarków miasta. 

Przez trzy etapy gry wirtualne postacie poprowadzą graczy do miejsc Gdańska dobrze znanych z powieści „Blaszany bębenek”, „Turbot” i „Wróżby kumaka”. Muszą pokonać rozmaite przeszkody, uniknąć zaskakujących pułapek i wykonać przeróżne zadania. Dodatkowo, narratorzy komentują ich poczynania słowami cytowanymi z powieści Güntera Grassa.

Wszyscy internauci, którzy odważą się zmierzyć z „Grassówką”, zostaną także zaproszeni na wirtualny spacer do Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, aby podziwiać kolekcję dzieł artysty. Za grafikę aplikacji odpowiada Maciej Salamon, w roli lektora usłyszymy Jacka Labijaka.

Premierowy pokaz „Grassówki” odbył się podczas 6. edycji Festiwalu Grassomania w formie wielkoobrazowych projekcji na wybranych fasadach budynków gdańskiej Starówki. Obecnie, zagrać w grę można za pośrednictwem strony internetowej: www.ggm.gda.pl/grassomania/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.