Dzień Otwarty w GTS

11 Maj

15 maja 2016 roku (niedziela) w godz. 10:00 – 15:30 w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się Dzień Otwarty w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Zapraszamy na BEZPŁATNE zwiedzanie oraz warsztaty dla całych rodzin. To doskonała okazja, aby poznać Teatr od podszewki, odkrywając wszystkie jego sekrety! – zachęca Magdalena Hajdysz, Rzecznik Prasowy GTS.

WARSZTATY DLA DZIECI
Przyjdźcie do Teatru całą rodziną i spędźcie ciekawie dzień! W teatrze wszystko jest możliwe, dlatego podczas warsztatów będziecie mieli okazję wraz z dziećmi zamienić się w chemików, a nawet..lalkarzy – dodaje Magdalena Hajdysz.

10:30 – 12:00 LABORATORIUM CHEMICZNE (drewniane foyer nad holem głównym)
Chemicy są często postrzegani przez dzieci, jako magicy budząc podziw naukowymi sztuczkami. Podczas zajęć w Laboratorium Chemika dzieci razem z rodzicami poznają tajemnice naukowych zaklęć i sami zaczną czarować stosując ogólnodostępne produkty spożywcze. Uczestnicy warsztatów pod okiem prowadzącej stworzą lampę lawę, będą mieli również możliwość „umyć” mleko i zaobserwować działania detergentów podczas doświadczenia Mlecznej Tęczy. (Uwaga! Fantastyczne eksperymenty brudzą, Rodzice są proszeni o przygotowanie dzieciom fartuszków).

IDIOTA, Teatr SOHO, fot. Dawid Linkowski
IDIOTA, Teatr SOHO, fot. Dawid Linkowski

 

12:30 – 14:00 TEATR MASKOTKOWY (drewniane foyer nad holem głównym)
Podczas warsztatów będzie można wykorzystać nieograniczoną dziecięcą wyobraźnię do stworzenia wymarzonych maskotek. Dzieci zaprojektują niepowtarzalne przytulanki, które uszyją wspólnie z rodzicami. Będzie to idealna okazja do przyszycia przez dzieci pierwszego w życiu guziczka z pomocą rodziców. Po owocnej pracy, na małej scenie szekspirowskiej, maskotkowe postaci odegrają krótkie scenki wcielając się w Romeo, Julię czy też Panią Chybcik z Wesołych Kumoszek z Windsoru.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są w kasie teatru oraz mailowo: bow@teatrszekspirowski.pl i telefonicznie pod nr: 58 351 01 01.

ZWIEDZANIE
Ile czasu potrzeba na otwarcie dachu?
Co łączy Szekspira z Gdańskiem?
Co to jest scena elżbietańska?
Czym była Szkoła Fechtunku?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w czasie zwiedzania z przewodnikami GTS. Odkryjcie wszystkie zakamarki i tajemnice Teatru!

10:00 – 14:30 – zwiedzanie teatru  (wycieczki wychodzą co 15 min., czas trwania – 1 h)
Wejściówki na bezpłatne zwiedzanie są dostępne w kasie Teatru (Gdańsk, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1) oraz na stronie BILETY.TeatrSzekspirowski.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.