Dzień Otwarty na budowie PKM Matarnia (FOTO)

1 Maj

Malowanie wagonu marzeń, tworzenie miniatur pociągów oraz innych środków komunikacji, a także wiele konkursów i atrakcji, czekało na gości Dnia Otwartego na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Pierwszego dnia maja, budowa PKM Matarnia zmieniła się w plac zabaw dla najmłodszych miłośników kolei, a dla tych starszych była okazją do zapoznania się z dotychczasowymi efektami prac budowniczych. Goście imprezy mogli podziwiać makiety, zdjęcia oraz wizualizacje przyszłej stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Była to również wyjątkowa okazja do zapoznania się od wewnątrz z maszynami, wykorzystywanymi przy budowie PKM.

W budynku Lokalnego Centrum Sterowania, odbywały się krótkie wykłady i projekcje filmowe, dotyczące świata kolei. Tłumy gości zawitały do muzeum saperskiego grupy „Explosive”, gdzie można było oglądać między innymi niewybuchy znalezione na terenie budowy PKM. Największym powodzeniem jednak, cieszyła się makieta kolejowa „Wróblewice”, wykonana własnoręcznie przez gdynianina – Pawła Wróblewskiego.

Dzień otwarty na budowie stacji Matarnia, to pierwsza z trzech tego typu imprez organizowanych z okazji budowy PKM. We wrześniu, dni otwarte odbędą się na budowie stacji  Strzyża (6.09) i Niedźwiednik (13.09).

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.