Dzień liczby PI w CN Experyment (KONKURS)

12 Mar

Dzień pełen matematycznych atrakcji czeka na wszystkich, którzy odwiedzą EXPERYMENT w środę, 14 marca w godzinach od 12.00 do 16.00. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są potrójne wejściówki na stałą wystawę w CN Experyment!

Czy wiedzieliście, że:

liczba π jest też nazywana… ludolfiną? Nazwa ta pochodzi od imienia matematyka holenderskiego Ludolfa van Ceulena, który w 1610 roku obliczył wartość liczby π z dokładnością do 35 cyfr po przecinku, symbol π został pierwszy raz użyty w 1706 roku przez matematyka angielskiego Wiliama Jonesa, Wisława Szymborska poświęciła liczbie π jeden ze swoich wierszy?

W EXPERYMENCIE o liczbie π wiemy wszystko! Dlatego jak co roku Centrum Nauki zaprasza Was na jej święto, w ramach którego odsłoni przed Wami magiczną stronę matematyki i gdzie wspólnie z Wami pobawi się efektowną wstęgą Mobiusa. Nie zabraknie też matematycznych zagadek z nagrodami!

Wszystkie atrakcje w ramach Dnia Liczby π będą dostępne w cenie biletu na wystawę.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj potrójne zaproszenie na stałą wystawę organizowaną w CN Experyment!

                                 Jaki tytuł nosi wiersz Wisławy Szymborskiej, traktujący o liczbie Pi?

Na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (19 marca) do godziny 12.00 wyślij odpowiedź na zadane pytanie. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – EXPERYMENT. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodami są potrójne wejściówki na stałą wystawę w CN Experyment, do wykorzystania do końca roku.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 19 marca, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są potrójne zaproszenia do CN Experyment na stałą wystawę, do wykorzystania do końca roku 2018.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Fot.tyt.: CN Experyment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.