Działo się na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę! (WIDEO)

21 Lip

Za nami kolejna edycja popularnego festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. W tym roku, oprócz konkursów i warsztatów tanecznych, organizatorzy postawili na eksperymenty z różnymi stylami muzycznymi na scenie koncertowej co sprawiło, że publiczność, która przybyła na teren Placu Zebrań Ludowych była znacznie bardziej zróżnicowana, niż w przypadku poprzednich edycji imprezy. Sprawdźcie naszą relację! 

W ciągu dnia Plac Zebrań Ludowych zamieniał się w istny raj dla tancerzy. W trzech namiotach jednocześnie odbywały się najróżniejsze warsztaty taneczne podzielone tematycznie. Wieczorami, uwaga publiczności skupiała się na scenie koncertowej. Pierwszego dnia usłyszeliśmy m.in. powracający po wyjątkowo długim oczekiwaniu Kaliber 44, poznański skład Pięć Dwa (dawny Pięć Dwa Dębiec) z materiałem z nowej płyty N.E.O, Sokoła i Marysię Starostę, zespół Luxtorpeda oraz zwycięzców ostatniej edycji popularnego muzycznego talent show – grupę Shata QS.

W sobotę przed gdańską publicznością zaprezentowali się RakRaczej (DwaZera) i Hades (HiFi Banda), czyli RH-, ośmioosobowa grupa muzyków poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop, czyli Bisz (B.O.K), wzbudzający kontrowersje polski raper, producent muzyczny oraz DJ – Piotr Szmidt znany jako Ten Typ Mes oraz gwiazda zagraniczna wydarzenia – legendarny zespół hip-hopowy Looptroop Rockers ze Szwecji, który, dzięki swojej niesamowitej energii płynącej ze sceny, podbił serca publiczności i sprawił, że ta edycja festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Gwiazdy rockowego koncertu niedzielnego to Hey z Katarzyną Nosowską, rodzinny projekt muzyczny Waglewski Fisz Emade, zespół Hunter z towarzyszeniem chóru Kantata, żywiołowa i barwna grupa Łąki Łan, a także promujący swoją nową płytę pt. „Safari” zespół Pustki.

>>ZOBACZ TAKŻE: Gdańsk Dźwiga Muzę 2013 (WIDEO)<<

One Reply to “Działo się na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę! (WIDEO)”

  1. Pięć Dwa zagrali 4kawałki z NEO. Nie nazwałabym tego koncertem promującym płytę, ale na pewno był premierowym:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.