Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

16 Mar

3 kwietnia Teatr Wybrzeże odkryje przez odwiedzającymi na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzy podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gra terenowa, escape room, pokaz charakteryzacji teatralnej oraz 20. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. 

DRZWI OTWARTE W TEATRZE WYBRZEŻE – PROGRAM WYDARZENIA

DUŻA SCENA

ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA
Konieczne wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Miejsce: foyer Dużej Sceny, parter. Początek zwiedzania o godzinie: 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00 i 14.30.

POKAZY CHARAKTERYZACJI TEATRALNEJ
Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro. Rozpoczęcie pokazów o godzinie: 11.00, 11.45, 12.30, 13:15 i 14:00.

CHARAKTERYZACJA
Uczestnicy będą mogli poddać się charakteryzacji teatralnej. W programie efekty specjalne (blizny, uszkodzenia ciała itp.). Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

PREZENTACJA KOSTIUMÓW TEATRALNYCH
Uczestnicy będą mieli możliwość przymierzania kostiumów z naszych teatralnych magazynów.  Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

PREZENTACJA ELEMENTÓW SCENOGRAFII ORAZ REKWIZYTÓW TEATRALNYCH 
Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

TEATRALNY BLUEBOX
Zapraszamy do zdjęcia! Dzięki technologii bluebox uczestnicy będą mogli zdobyć niezwykłą pamiątkę z Dnia Otwartego. Zdjęcie będzie wkomponowane w ujęcie jednej z ostatnich premier teatru. Koszt: 5 zł, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

POKOLORUJ TO SAM
Autorskie rysunki postaci występujących w LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI wykonane przez Macieja Salamona. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, parter.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
Prezentacja o przebudowie teatru, film z budowy scenografii do spektaklu (g)DZIE-CI FACECI. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, II piętro.

PRACOWNIE TEATRALNE – GRA TERENOWA
Stworzenie spektaklu wymaga pracy wielu osób, nie tylko na scenie. Każda pracownia specjalizuje się w innej dziedzinie – czasem jest to radosna twórczość, innym razem drobiazgowa dłubanina, a w skrajnych przypadkach nawet krwawica! Jak przebiegają działania w teatralnych warsztatach? Każdego, kto chce się tego dowiedzieć w praktyce Teatr Wybrzeże zaprasza do udziału w grze terenowej:

– pracownia tworzenia kostiumu: zaprojektuj kostium dla aktora

– pracownia masek: zaprojektuj maskę i zabierz ją do domu

– stacja dramaturgiczna: stworzenie tekstu z rozsypanych słów

– stacja wiedzy o teatrze: krzyżówka lub pytania

– kabina akustyka: pytania

– kabina elektryczna: pytania

– szatnia – dopasuj nazwy do zdjęć pomieszczeń teatralnych

– ostatni punkt stacji: odbiór nagród

Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów.

CZARNA SALA

ESCAPE ROOM
W trakcie przedpremierowej gorączki zaginęły rekwizyty do spektaklu CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? Czy to kradzież, prowokacja czy też zwykły chaos organizacyjny? Pomóż odnaleźć zgubę – teatralny magazyn jest duży, a do spektaklu został tylko kwadrans! Masz piętnaście minut na rozwiązanie zagadek, których rozwikłanie stanie się kluczem do opanowania dramatycznej sytuacji… Do zabawy zapraszane są rodziny z dziećmi powyżej 7 roku życia, młodzież i dorośli. Jednorazowo w wydarzeniu może wziąć udział od 4 do 8 osób. Czas zabawy wynosi ok. 20 minut. Koszt: 10 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup biletów (kasa biletowa lub www.bilety.teatrwybrzeze.pl). Od godziny 11.00 do 16.00.

SCENA KAMERALNA

20. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI – AWANTURY I WYBRYKI MAŁEJ MAŁPKI FIKI-MIKI Kornela Makuszyńskiego
Prowadzenie: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys i Marcin Miodek.
Opieka artystyczna: Michał Derlatka
Oprawa dźwiękową: Joanna Sówka-Sowińska
Oprawa graficzna: Maciej Salamon
Koszt: 11 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup biletów (kasa biletowa lub www.bilety.teatrwybrzeze.pl)
Godzina: 13.00.

ZWIEDZANIE
Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej, obok bufetu. Jednorazowo w zwiedzaniu może wziąć udział max. 15 osób. Od godziny 13.10 do 16.00 (co 15 minut).

POKAZY CHARAKTERYZACJI TEATRALNEJ
Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej. Od godziny 13.00 do 16.00.

POKOLORUJ TO SAM 
Autorskie rysunki postaci występujących w czytaniu przygotowane przez Macieja Salamona. Zapraszamy do kolorowania! Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej.

KONKURS
Konkurs w ramach, którego będzie można wygrać bilety do teatru oraz upominki.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.