Dolne Miasto. Zabawa w stylu Retro

28 Sie

Zakończenie wakacji to idealna pora na małą podróż do przeszłości – 2 września na Dolnym Mieście już po raz czwarty pobawicie się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, parada, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Start o 15:00!

W niedzielę, 2 września Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich – małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań – na Scenie Głównej jako gwiazda wieczoru wystąpi BoneyM of Sheyla Bonnick, prezentując ukochane przez wszystkich hity. Tego dnia usłyszycie również: zespół Jelonek, DownTown Brass z muzyką ze znanych filmów i bajek oraz dziecięcy zespół – My3.

– Tegoroczną nowością będzie Retro Parada, która wystartuje z ul. Łąkowej. Wspólnie z kolorowym korowodem, w rytm muzyki, wesoło rozpoczną się tegoroczne obchody. Zachęcamy by w przebraniach nawiązujących do wcześniejszych epok stawić się o godz. 15:00 i stać się częścią Retro Parady informują organizatorzy.

Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Czekać na nich będą: dmuchańce, karuzela, koncert dla dzieci, warsztaty artystyczne, gry i zabawy w stylu PRL… lista jest naprawdę długa! Słowem, nawet najbardziej aktywne i ciekawe dzieci nie będą się nudzić!

Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość – Dorota Kolak. Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, laureatka bardzo wielu nagród teatralnych i odznaczeń. W gdańskim Teatrze Wybrzeże zagrała ponad 70 wybitnych ról. Podczas spotkania będziemy świadkami wielu ciekawych i równie zabawnych opowieści zachęcają organizatorzy.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane organizatorzy zapraszają na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy tramwaju (ul. Wróbla). Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało smacznie zaopatrzone zaplecze gastronomiczne. O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie retro samochody, które niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości.

Potańcówka na Dolnym – ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych – Retro Fajfy. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

Uwaga zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mieście

Zmiana organizacji ruchu na ul. Radnej (od Polnej do Kurzej) wprowadzona zostanie w dniu 31 sierpnia (piątek) od godziny 17:00.

Dodatkowo dla ruchu kołowego zostaną zamknięte ulice: Wróbla, Kurza, Reduta Wyskok (od Szczygla) w dniach od 1 września (sobota) od godziny 6:00 do 3 września (poniedziałek) do godziny 14:00.

PROGRAM:

15:00 Retro Parada / początek ul. Łąkowej

SCENA GŁÓWNA / SKRZYŻOWANIE KURZEJ I WRÓBLEJ

15:20 Koncert zespołu MY3

17:10 / 18:15 DownTown Brass

18:30 Rozmowa z Dorotą Kolak

19:20 Koncert zespołu Jelonek

20:30 Koncert zespołu BoneyM of Sheyla Bonnick

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA

16:15 Retro Fajfy – potańcówka na Dolnym Mieście z Detko Band i pokazy taneczne

– By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 2 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu – właśnie w stylu retro! Wasze pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 1000 osób, które pochwalą się swoim retro strojem czeka miły prezent – pamiątkowy magnes! – dodają organizatorzy.

Fot.tyt.: Pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce, fot. mat. prasowe.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.