Dołącz do zespołu Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku!

1 Paź

Rusza nabór wolontariuszy do tegorocznej 24. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. W ramach wolontariatu można również odbyć staż lub praktykę studencką. Dobra zabawa, niezapomniane chwile i nowe znajomości z ludźmi z całego świata gwarantowane!

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza wszystkich chętnych do współpracy przy 24. Festiwalu Szekspirowskim, który odbędzie się w dniach 20–28 listopada 2020 roku. Można wybierać spośród całego wachlarza zadań – w zależności od swoich zainteresowań i umiejętności: udział w akcjach promocyjnych, wsparcie biura prasowego, pisanie do Gazety Festiwalowej, opieka nad grupami teatralnymi przyjeżdżającymi na Festiwal, pomoc przy technicznej realizacji spektakli oraz w przygotowaniu warsztatów czy spotkań z artystami.

Praca przy tak dużym międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, daje okazję zdobycia wszechstronnego doświadczenia w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych oraz poznania ciekawych ludzi z całego świata.
Wolontariusze Festiwalu pracują w grupach – przy wyborze grupy trzeba zwrócić uwagę na termin jej pracy – czy na pewno jesteście dostępni w tym czasie. Możliwy jest wybór więcej niż jednej grupy, np. z zaznaczeniem, że najbardziej chciałbym pracować w grupie X, ale również mogę zajmować się / wspierać grupę Y. Organizator zastrzega sobie jednak prawo do ostatecznego wyboru.

Festiwalowi Wolontariusze mają możliwość obejrzenia wybranych spektakli i uczestniczenia w wydarzeniach festiwalowych, w miarę dostępności miejsc i jeżeli nie koliduje to z ich obowiązkami.

Warunki wolontariatu
Organizator zapewnia ubezpieczenie, zwrot kosztów za przejazd komunikacją miejską na terenie Trójmiasta. Nie zapewnia jednak zwrotu kosztów podróży z miejsca zamieszkania poza Trójmiastem do Gdańska oraz kosztów zakwaterowania.
Przyjmujemy osoby od 16 roku życia (poniżej 18 lat – za zgodą opiekunów prawnych).
Z każdym z Wolontariuszy GTS podpiszemy porozumienie, a po zakończonym wolontariacie wystawimy zaświadczenie o jego odbyciu. Te dokumenty potwierdzają zdobyte doświadczenie i mogą się przydać np. podczas poszukiwania pracy w branży związanej z kulturą albo organizacją wydarzeń artystycznych. Ci, którzy wykażą się szczególnym zaangażowaniem, mogą też liczyć np. na list polecający w razie poszukiwania pracy w branży kulturalnej – informują organizatorzy.

UWAGA: zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2020 roku.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

O Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku:
Historia Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku sięga 1993 roku i pierwszych Gdańskich Dni Szekspirowskich, organizowanych przez Fundację Theatrum Gedanense – późniejszego współzałożyciela Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Festiwal organizowany jest latem, na przełomie lipca i sierpnia – w nawiązaniu do historii dawnego gdańskiego teatru elżbietańskiego, w którym od początków XVII wieku regularnie grali przyjeżdżający do Gdańska aktorzy angielscy, wystawiając sztuki Szekspira i jemu współczesnych dramaturgów.

Każdego roku Festiwal Szekspirowski gości wybitne inscenizacje dzieł Mistrza ze Stratfordu z całego świata. Festiwalowi towarzyszy również jedyny w Polsce Konkurs na najlepszą polską inscenizację dzieł Szekspira, w którym nagrodą jest prestiżowy Złoty Yorick. Festiwal dzieli się na Nurt główny oraz SzekspirOFF, który od 2016 roku odbywa się w formule konkursowej.

W 2017 roku Festiwal Szekspirowski w Gdańsku otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę dla festiwali w Europie: EFFE Award 2017-2018, przyznawaną przez europejskie stowarzyszenie festiwali, we współpracy z Unią Europejską i Parlamentem Europejskim.
______________________

W sprawie szczegółów organizatorzy zapraszają do kontaktu z Koordynatorką wolontariuszy: Anna Rakowska, e-mail: wolontariat.szekspir@gmail.com.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.