Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim

11 Mar

Czy nos czuje smak? Jak postrzegamy czas? Jak mózg odbiera świat? Czym jest zaburzenie osobowości typu borderline? Jakie są przyczyny depresji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą organizatorzy zbliżającej się 9. edycji trójmiejskich obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 marca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny. Na niektóre wydarzenia obowiązuje rejestracja.

Dni Mózgu w Trójmieście skierowane są do wszystkich zainteresowanych budową i funkcjonowaniem mózgu. Wykłady i warsztaty będą doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat mózgu, a także poznania pracy neurobiologów, neurochirurgów i neuropsychologów, zapoznania się z laboratoriami badawczymi, jak i własnoręcznego poeksperymentowania.

W programie Dni Mózgu znalazły się atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i najmłodszych.

W sumie dla gości przygotowano kilkanaście wykładów, ponad 100 warsztatów laboratoryjnych, seminaryjnych oraz stoiskowych, a także konkursy i gry.

Organizatorem akcji jest Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a wykłady i warsztaty prowadzić będą pracownicy, doktoranci i studenci m.in. z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG, Studenckiego Koła Naukowego ‘Homunculus’ UG, Koła Nauk Psychologicznych ‘Anima’, Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wielu innych.

Wstęp na wszystkie wykłady oraz warsztaty i pokazy jest wolny. Na niektóre warsztaty obowiązuje wstępna rezerwacja miejsc. Liczba miejsc na warsztatach rezerwowanych (laboratoryjnych i seminaryjnych) wynosi ponad 1500.

Kiedy? 15-16 marca 2019
Gdzie? Wydział Biologii UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 59

Strona internetowa akcji:www.dnimozgu.ug.edu.pl.
Facebook: www.facebook.com/dni.mozgu.trojmiasto.

Fot.tyt.: Dni Mózgu w Trójmieście.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.