Czy to już ostatnia sztuka? (KONKURS)

23 Sie

„Ostatnia sztuka” Bogusława Schaeffera to najnowszy dramat sceniczny, napisany po kilkuletniej przerwie. Pasjonująca – rodem z teatru absurdu – historia będąca swoistym alter ego Bogusława Schaeffera uwikłanego w relację autor-aktor. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na spektakl, który zaprezentowany zostanie na Scenie Letniej w Gdyni! 

„Ostatnia sztuka” autorstwa Bogusława Schaeffera to najnowszy dramat sceniczny tegoż autora, napisany po kilkuletniej przerwie. Pasjonująca – rodem z teatru absurdu – historia będąca swoistym alter ego artysty uwikłanego w relację autor-aktor. Może być odczytywana z jednej strony jako podsumowanie twórczości dramatopisarskiej Schaeffera, z drugiej zaś jako groteskowe studium skomplikowanego procesu powstawania dzieła scenicznego.

Spektakl to także zabawna refleksja nad współczesnym teatrem, pracą i miejscem aktora oraz rolą dramatopisarza. Trójmiejscy widzowie mają okazję zobaczyć sztukę: 25, 26 i 30 sierpnia o godz. 19.00 na Scenie Letniej w Gdyni (plaża w Orłowie, wejście nr 17, dojście do Sceny od ul. Świętopełka). Czas trwania spektaklu wynosi 75 minut. Bilety w cenie 35-40 zł do nabycia przed rozpoczęciem sztuki w kasach. 

Tekst, reżyseria i muzyka: Bogusław Schaeffer. Występują: Bogdan Słomiński i Grzegorz Matysik.

Bogusław Schaeffer – wybitny polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg i pedagog. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki. W dorobku Bogusława Schaeffera znajduje się trzysta utworów i dwadzieścia dwa gatunki muzyczne, pełnospektaklowe sztuki teatralne (m.in. Ostatnia Sztuka, Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego, Scenariusz dla trzech aktorów, Kaczo, Tutam, Kwartet dla czterech aktorów, Zorza), książki.

Grzegorz Matysik – syn aktora Ferdynanda Matysika, aktor teatralny i filmowy, reżyser, tłumacz. Pracował w Teatrze Słowackiego, Teatrze STU i w teatrze w Zielonej Górze Bogdan Słomiński – aktor teatralny i filmowy, absolwent szkoły łódzkiej, od 1992 przez 22 lata w Teatrze Słowackiego w Krakowie, od 2010 do 2013 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Bogdan Słomiński – aktor teatralny i filmowy, absolwent szkoły łódzkiej, od 1992 przez 22 lata w Teatrze Słowackiego w Krakowie, od 2010 do 2013 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

 

UWAGA: Dla czytelników my3miasto.pl przygotowaliśmy prosty konkurs, w którym do wygrania jest podwójne zaproszenie na spektakl – wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie!

Kto był reżyserem dokumentu o twórcy spektaklu pt. „Ostatnia sztuka”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (25 sierpnia) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – SCENA LETNIA W GDYNI. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 25 sierpnia, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.