Czy gdańszczanie popierają Wałęsę? (WIDEO)

20 Mar

„Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą się do mniejszych rzeczy przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty” – powiedział o homoseksualistach Lech Wałęsa. Dodał jeszcze, że w polskim Sejmie, osoby z mniejszości seksualnych powinny siedzieć w ostatniej ławie „a nawet jeszcze za murem”. Czy mieszkańcy Gdańska zgadzają się z byłym prezydentem? Sprawdźcie!

Kilkanaście dni po wywiadzie, w którym padły mocne, szczere słowa, na swoim blogu Lech Wałęsa umieścił skan listu, który otrzymał od Grzegorza Pellowskiego – właściciela znanej sieci piekarni i cukierni. Pellowski napisał: „(…) chciałbym Panu podziękować, szczególnie za zdecydowaną postawą (pisownia oryginalna – przyp. red.) wobec homoseksualistów w wywiadzie w „Faktach po Faktach” w TVN24. Jest Pan jednym z niewielu polityków (obecnie na emeryturze), którzy mają swoje własne zdanie i mają odwagę publicznie bronić swoich poglądów, które zarówno ja popieram jak i cały mój zakład, czyli ponad 200 pracowników.” Wypowiedź Wałęsy i list Pellowskiego wywołały w sieci burzę. Na Facebooku powstała nawet akcja bojkotująca zakupy w piekarniach działających pod tym szyldem (CZYTAJ WIĘCEJ).

Postanowiliśmy sprawdzić jak gdańszczanie odnoszą się do całej sprawy. Czy mieszkańcy Gdańska zgadzają się z Wałesą? Sprawdźcie!

One Reply to “Czy gdańszczanie popierają Wałęsę? (WIDEO)”

  1. Pingback: Europejskie Centrum Solidarności zwodowane (WIDEO) | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.