CodeWeek

10 Paź

Zbliża się międzynarodowe święto programowania. Z tej okazji Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER już po raz piąty zaprasza na CodeWeek. W dniach 10-19 października dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać tajniki programowania i nowych technologii. Trwają zapisy na warsztaty i wydarzenia.

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Zajęcia kierowane są do dzieci oraz początkujących, jak i bardziej zaawansowanych programistów.

W tym roku z okazji CodeWeeka przygotowaliśmy w STARTERZE 11 wydarzeń skierowanych do ponad 400 osób. Cześć z nich jest bezpłatna. Zachęcamy do szybkiego zapisywania się – mówi Beata Jakubczyk, koordynatorka wydarzenia ze STARTERA.

Uczestnicy będą mieli okazję do poznania ciekawych zagadnień dotyczących technologii XXI wieku. Podczas warsztatów organizowanych przez firmę Blue Dot Solutions chętni dowiedzą się, jak znaleźć i analizować dane satelitarne. Za to firma Solwit opowie o agilowym zarządzaniu projektami, coraz popularniejszym w branży IT, który opiera się m.in. na wzmacnianie samodzielności i odpowiedzialności zespołu.

Sporo wrażeń czeka także na dzieci w wieku 8-13 lat. Warsztaty dla nich przygotuje WOW School we współpracy ze STARTEREM. Młodzi programiści będą projektować własną grę 3D, poznają podstawy tworzenia stron internetowych, a także spotkają się z Photonem – interaktywnym robotem, który uczy programowania i rozwija ciekawość świata u dzieci.

Zapisy na wydarzenia odbywające się w ramach CodeWeek in Starter dostępne są na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenia odbędą się w dniach 10-19 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Solwit i Blue Dot Solutions.

Fot.: CodeWeek 2016.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.