CODE{sun}DAY. Warsztaty dla początkujących programistów

1 Sie

W dalszym ciągu brakuje osób w branży IT, które mogłyby wypełnić wolne miejsca pracy na rynku. Jak wygląda to od strony aplikujących? Chętnych jest wielu, niestety nie każdy wie jak zacząć i jakiej technologii się uczyć. W wyborze może pomóc CODE{sun}DAY, czyli niedzielne warsztaty programowania kierowane do osób, które nie miały styczności z kodowaniem.

CODE{sun}DAY jest organizowane przez trzy instytucje, które bardzo dobrze rozumieją problem niedoboru programistów: Fundacja CODE:ME – na co dzień promująca naukę programowania, Hackerspace Trójmiasto – społeczność pasjonatów nowych technologii oraz Horde Technology – trójmiejski software house.

To będzie już 6. edycja CODE{sun}DAY. Za każdym razem mamy problem ze zbyt małą liczbą dostępnych miejsc. Osób, które chciałyby przyjrzeć się światu IT – jak do niego wejść, jakie technologie są przyszłościowe, jak zacząć programować – jest tyle, że miejsca kończą się zazwyczaj w dniu rozpoczęcia zapisów – mówi Marcin Młyński, CEO Fundacji CODE:ME i organizator wydarzenia. – Instytucje i firmy, które przyłączają się do wydarzenia, także utwierdzają nas w przekonaniu, że tego rodzaju inicjatywy są nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim wartościowe dla samych firm, które oprócz promocji marki, mogą także znaleźć potencjalnych pracowników – dodaje.

Podczas tej edycji 75 osób będzie miało okazję posłuchać jak rozpocząć przygodę z programowaniem oraz czy hakerstwo można traktować jako hobby. Co więcej uczestnicy spróbują swoich sił podczas warsztatów z takich technologii jak: Java, Android czy Django. Podsumowując przejdziemy przez proces od poznania narzędzi programistycznych, składni, dobrych praktyk pisania kodu, aż do stworzenia swojej pierwszej aplikacji. Wydarzenie będzie również idealną okazją do rozmów z trenerami i przedstawicielami firm na temat rozwoju kariery w branży IT.

Koszt: 14,99 zł
Kiedy: niedziela, 6.08.2017 roku
rejestracja uczestników: 9:00
warsztaty: 10:00 – 18:00
Gdzie: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER / Hackerspace Trójmiasto,
ul. Lęborska 3b
Więcej informacji i zapisy* na: codeme.pl/sunday/gdansk/
*Zapisy trwają do wtorku (01.08.2017 r.)

Portal my3miasto jest patronem medialnym warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.