Co się dzieje w biurze po godzinach?

15 Lip

Bjóro to cykl zabawnych, surrealistycznych skeczy inspirowanych realiami pracy w biurze. Sytuacje, które każdy pracujący w takim miejscu z pewnością nie raz przeżył, pełne humoru puenty, ciągłe gry słów, dowcipne piosenki – wszystko to składa się na wieczór w teatrze, który niełatwo będzie zapomnieć. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego Fotel ma plecy, a Kaloryferowi wystają wszystkie żebra – a poza tym chcesz zastanowić się nad otaczającą Cię rzeczywistością – przyjdź do Teatru Gdynia Główna 17, 18 lub 19 lipca. 

„Bjóro” zrodziło się z mojej potrzeby wypowiedzi na temat pracy w biurze. Sam już wiele lat pracuję w takim miejscu, jest to temat bliski wielu ludziom i chciałem wspólnie z nimi pośmiać się z pracy, która nazywana jest wielokrotnie nudną – a tymczasem stanowi wdzięczne pole do zabawnych obserwacji. Uwielbiam poczucie humoru, tradycję surrealistycznych kabaretów i chciałem stworzyć spektakl lekki i dający do myślenia jednocześnie. Spektakl Bjóro stanowi zupełnie nową formę sceniczną w repertuarze Teatru Gdynia Główna – mówi reżyser sztuki.

–Marcin Grota wraz z trójką młodych aktorów zaangażowali całą swoją pasję, pomysłowość oraz energię twórczą w pracę, w efekcie której powstało dzieło zaskakujące i nieoczywiste. Zapraszamy wszystkich widzów, którym nieobce są realia pracy wśród segregatorów, spinaczy i zszywaczy do wzięcia udziału w ekscentrycznej przygodzie biurowej – mocne wrażenia i salwy śmiechu gwarantowane! – zachęca Grzegorz Kujawiński z Teatru Gdynia Główna.

Bjóro fot. Bartosz Dobrowolski 2

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Marcin Grota

Obsada: Wojciech Jaworski, Agata Mieniuk, Bartłomiej Sudak

Muzyka: Antoni Wojnar

17 lipca o godz.19.00 odbędzie się spektakl przedpremierowy, natomiast 18 oraz 19 lipca o godz. 19.00 właściwe pokazy premierowe. Bilety w cenie 20 i 30 zł do nabycia w kasach teatru, poprzez rezerwację pod numerem telefonu 58 351 15 12 lub 600 306 634 i 600 306 632 oraz za pośrednictwem strony internetowej.

BJÓRO Plakat

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.