Bieg Westerplatte: 75 pakietów startowych do wylicytowania na rzecz Fundacji Hospicyjnej

24 Sie

Gdański Ośrodek Sportu, dla oddania hołdu Bohaterom Westerplatte z 1939 roku, w dniu 20 września 2020 roku zorganizuje 58. Bieg Westerplatte. Poza tym powszechnym, który wyjątkowo przybierze formę wirtualną, odbędzie się również bieg o charakterze symbolicznym – na rzecz Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. Koniec licytacji w czwartek, 27 sierpnia.

Bieg Westerplatte to najstarsza w Polsce uliczna impreza biegowa. W tym roku odbędzie się w wersji wirtualnej: dystans 10 km pokonywać będzie można przez cały wrzesień wyznaczoną trasą lub… w dowolnym miejscu na Ziemi. Zapisy będą prowadzone do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, tj. do 30 września.

Poza tym powszechnym, który wyjątkowo przybierze formę wirtualną, odbędzie się również bieg o charakterze symbolicznym – na rzecz Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

75 wyjątkowych pakietów startowych trafi do uczestników na drodze specjalnej licytacji. Cena wywoławcza to jedyne 79 złotych, a cały zebrany w ten sposób dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

 

Sobota, 14 września 2019 roku. Na trasie 57. Biegu Westerplatte/ fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Osoby, które wylicytują swój pakiet, oprócz prawa udziału w starcie honorowym otrzymają również oficjalną koszulkę techniczną Biegu Westerplatte firmy Adrunaline, a także prezent od marki AA, numer startowy oraz pamiątkowy „komin”.

Link do licytacji pakietów, jak i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej. Koniec licytacji przewidziany jest na czwartek, 27 sierpnia na godzinę 15:00.

Uczestnicy przebiegną dystans ok. 10 km, bez rywalizacji sportowej, ale w czasie nie przekraczającym jednej godziny. Zabezpieczona i eskortowana przez Policję grupa wyruszy na trasę z Westerplatte i dobiegnie do mety usytuowanej na Targu Węglowym, zapisując się tym samym w historii imprezy oraz promując tegoroczne hasło Biegu: „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”.

Zapisy do 58. Biegu Westerplatte: TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.