Biało-Zieloni rozgromili Podbeskidzie 5:0 (FOTO)

15 Lut

Trudno było sobie wyobrazić bardziej okazałą inaugurację wiosny w wykonaniu Lechii Gdańsk niż ta, która miała miejsce minionej soboty – 13 lutego. Biało-Zieloni rozgromili na Stadionie Energa aż 5:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała, dzięki czemu także wymarzony debiut w roli szkoleniowca gospodarzy zanotował Piotr Nowak.

Lechia Gdańsk od początku była stroną przeważającą, ale udowodniła to dopiero grając jedenastu na dziewięciu, kiedy za czerwone kartki wylecieli z boiska dwaj piłkarze Podbeskidzia – Kohei Kato i Marek Sokołowski. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem ekipy Piotra Nowaka – 5:0.

W tym meczu pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Byliśmy cierpliwi i zrealizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Po tej wygranej zeszła nerwowość zarówno z moich zawodników, jak i ze mnie – mówił po spotkaniu z Podbeskidziem trener Lechii Piotr Nowak.

Przegraliśmy 0:5 i nic mądrego tutaj nie wymyślę – skwitował szkoleniowiec bielszczan Robert Podoliński.

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0
Bramki: Mila (49. karny), Maloca (54.), Kuświk (58.), Krasić (59.), Peszko (86.);
Żółte kartki: Wawrzyniak, Janicki – Kato, Sokołowski, Nowak;
Czerwone kartki: Kato (za drugą żółtą), Sokołowski (za drugą żółtą);
Lechia: Marić – Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Peszko, Łukasik, Krasić (76. Chrapek), Mila, Haraslin (61. Haraslin) – F. Paixao (70. Buksa), Kuświk;
Podbeskidzie: Kaczmarek – Sokołowski, Piacek, Nowak, Mójta – Kowalski (70. Tarnowski), Deja (60. Kolcak), Kato, Możdżeń, Chmiel – Szczepaniak (57. Stefanik);

                          >>ZOBACZ TAKŻE: Zwiedź stadion z Jakubem Wawrzyniakiem<<

Fot. tyt.: Sandra Recka (retzka.blogspot.com).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.