Betlejem w Gdyni – wspólne kolędowanie z gwiazdami

27 Gru

7 stycznia o godz. 18.00 w Gdynia Arenie szykuje się wyjątkowy, świąteczny koncert kolęd. Udział w nim wezmą gwiazdy polskiej estrady i… zgromadzeni w hali widzowie.

W Gdyni zabrzmi ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych, oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się polscy i zagraniczni artyści, m.in. Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Wokalistom będzie towarzyszyć chór, czyli widzowie, którzy podczas koncertów zaproszeni zostaną do wspólnego kolędowania. Czas trwania koncertu to ok. 3 godziny.

Widowisko Betlejem w Gdyni jest częścią ogólnopolskiej trasy pt. Betlejem w Polsce. Odwiedzi ona 12 miast i największych hal koncertowych w Polsce. Podczas pierwszych koncertów z cyklu, w 2014 i 2015 roku w katowickim Spodku, udział wzięło ponad 17 tysięcy widzów. Ci, którzy nie mogli dołączyć fizycznie, słuchali najlepszych koncertowych wykonań bożenarodzeniowych pieśni na YouTube. Jedna z nich – kolęda „Mario, czy już wiesz”, bez żadnej dodatkowej promocji uzyskała ponad 1,5 miliona odsłon.

Podczas trasy koncertowej Betlejem w Polsce 2016/2017 wytworzy się wielka wspólnota wiary i klimat międzyludzkiej bliskości. Zbuduje go nie tylko muzyka na najwyższym światowym poziomie, ale również wspólne śpiewanie. Umocni je także czas dedykowany innym – bliższym i dalszym – uczestnikom koncertu. Każdy z nich przy wejściu otrzyma jego program wydarzenia wraz z opłatkiem, aby w trakcie widowiska się nim przełamać.

Dochód z trasy koncertowej zostanie przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych.

Bilety dostępne na: www.bilety24.pl oraz w wybranych parafiach. Więcej informacji na: www.betlejemwpolsce.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.