BELTAINE & GLENDALOUGH (KONKURS)

19 Mar

Tanecznomuzyczne widowisko dla miłośników folku, tańca, Irlandii i porywającej muzyki to koncert BELTAINE&GLENDALOUGH, który odbędzie się 24 marca o godzinie 19:00 w Teatrze Szekspirowskim. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia!

BELTAINE
Jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.

Grupa powstała w 2002 r. w Katowicach. Skład na początku ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie siedmiu muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz 2 albumy live. Trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie Wirtualne Gęśle, współorganizowanym przez Polskie Radio.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę Irish Music Award w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

SKŁAD
ADAM ROMAŃSKI – skrzypce
JAN GAŁCZEWSKI – irish bouzouki, dudy gaita
JAN KUBEK – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne
ŁUKASZ KULESZA – gitara akustyczna
BARTEK DUDEK – gitara basowa
PIERRE – perkusja

GLENDALOUGH
Zespół, prezentujący fuzje tańca irlandzkiego, działa od 2003 roku. Umiejętności i doświadczenie sceniczne tancerzy zostały wielokrotnie potwierdzone przez miejsca zajmowane na podiach międzynarodowych zawodów tanecznych m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwecji, a także w Wiedniu, Pradze, Warszawie i Krakowie.

– Unikamy utartych ścieżek i nie interesują nas szablony. Lubimy robić zamieszanie – eksperymentować, łączyć formy i style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego w świecie “bez granic” – mówią twórcy.

Wykonują taniec miękki (tzw. balet irlandzki) oraz widowiskowy step, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami tanecznymi (tango argentyńskie, taniec ludowy, flamenco, tribal, jazz).

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na koncert BELTAINE & GLENDALOUGH.

                             Jaką nagrodę otrzymał debiutancki album zespołu BELTAINE?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (22 marca) do godziny 9.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – BELTAINE & GLENDALOUGH. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 22 marca, do godziny 9:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert BELTAINE & GLENDALOUGH.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.