Bądź jak Święty Mikołaj!

6 Lis

1 grudnia już po raz 17. ulice Trójmiasta opanują Mikołaje na motocyklach. W paradzie może wziąć udział każdy po spełnieniu odpowiednich warunków. Jeśli jednak nie możecie przyłączyć się do wyjątkowego przejazdu białobrodych dobrodziejów w czerwonych uniformach, i tak macie szansę zostać Świętym Mikołajem biorąc udział w otwartej zbiórce i licytacjach na mikołajkowe paczki dla dzieci.

Do 24 listopada trwa zbiórka na świąteczne paczki dla dzieci z trójmiejskich szpitali, domów dziecka i pieczy zastępczych. W tym roku organizatorzy przewidują odwiedzenie kilkunastu placówek, które zamieszkuje tymczasowo lub na stałe ponad 500 dzieci. Od 6 listopada na facebookowym profilu Mikołaje na Motocyklach akcję będzie można wesprzeć także poprzez udział w licytacjach.

Zebrane pieniądze zostana przeznaczone na mikołajkowe upominki, które po motocyklowej paradzie grupy Mikołajów przekażą potrzebującym.

Tradycja mikołajowych parad odbędzie się juz 17 raz. Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Wtedy na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów. Z roku na rok było ich już coraz więcej. Dotychczasowy rekord to ponad 2,5 tysiąca Mikołajów na motocyklach, quadach i skuterach. W zeszłym roku w paradzie wzięło udział około 1600 motomikołajów, a w ramach całej akcji udało się zebrać ponad 84 tysiące złotych.

Parada Mikołaje na motocyklach ma charytatywny charakter. Jej celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dziecka i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Udział w niej może wziąć każdy, wystarczy, że spełni trzy warunki. Uczestnik musi przyjechać motocyklem, quadem lub skuterem, mieć na sobie kompletny strój Mikołaja lub Śnieżynki oraz dokonać wpłaty na konto akcji. Pomóc mogą także wszyscy inni. Na starcie i na mecie parady każdy może wesprzeć akcję i wrzucić datek do puszek. Zebrane środki będą przeznaczone na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na Pomorzu.

W tym roku parada wyruszy 1 grudnia o godz. 10.00 z parkingu Energa Stadion w Gdańsku i ulicami Trójmiasta kierować się będzie na skwer Kościuszki w Gdyni.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Fot.tyt.: Bądź jak Święty Mikołaj! // fot. Dawid Linkowski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.