AVON i Dziewczyńskie Poranki połączyły siły na rzecz walki z rakiem piersi

26 Maj

Wspólne bieganie, śniadanie, kawa i dziewczyńskie pogaduchy, a wszystko to w plażowym klimacie – tak możesz rozpocząć swój dzień w niedzielę, 28 maja. Zabierz przyjaciółki i przyjdźcie o 11:00 do Zatoki Sztuki w Sopocie. Spędźcie razem fantastyczny poranek w babskim gronie i zróbcie coś dobrego dla siebie i innych kobiet. Dołączcie do firmy AVON i Dziewczyńskich Poranków, które połączyły swoje siły na rzecz walki z rakiem piersi w ramach kampanii AVON kontra rak piersi i akcji #watchyourboobs.

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi kobiet na to, jak ważne są systematyczne, profilaktyczne badania piersi oraz rozmowa, nie tylko z lekarzem, ale przede wszystkim z najbliższymi kobietami w czasie zwyczajnych babskich spotkań. Często właśnie taka rozmowa jest najbardziej motywująca. W Sopocie na uczestniczki czekają: strefa piękna AVON, a także eksperci zajmujący się zdrowiem kobiet i profilaktyką raka piersi, którzy opowiedzą o tym, jak dbać o siebie, żeby nie dać rakowi szansy. Głównym punktem programu będzie bieg na 6-8 km. To świetna okazja do treningu, a także do dołożenia kilku kilometrów w rywalizacji AVON Walk&Ride „Każdy krok ma znaczenie”, w aplikacji Endomondo. W zamian za zebrane w ten sposób 2 miliony kilometrów AVON dofinansuje 6000 badań USG piersi w czasie październikowej akcji „Gabinety z Różową Wstążką”.

Zapisy na event trwają na facebooku Dziewczyńskie Poranki.

AVON już od 1998 roku prowadzi kampanię społeczną AVON kontra rak piersi, której celem jest uświadamianie kobiet, że rak to nie wyrok, a jego wczesne wykrycie pozwala na pełne wyleczenie. Tegoroczny finał kampanii odbędzie się 10 czerwca br. na Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego w Warszawie. Dzień Różowej Wstążki to pełen atrakcji piknik rodzinny łączący edukację z relaksem. W tym roku podczas pikniku uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat profilaktyki raka piersi w trakcie konsultacji z lekarzami, dowiedzieć się, jak ważny jest zdrowy styl życia od dietetyków i trenerów personalnych, a także skorzystać z wielu atrakcji, które AVON organizuje wspólnie z partnerami w strefach tematycznych. Wydarzenie poprowadzą Dorota Wellman, Marcin Prokop i Filip Chajzer, a wśród gości pojawią się ambasadorki AVON: Małgorzata Kożuchowska i Patricia Kazadi, a także Red Lipstick Monster.

#watchyourboobs to akcja społeczna, w ramach której aktywne dziewczyny zachęcają inne, mniej lub bardziej aktywne dziewczyny do zadbania o swoje zdrowie. A dlaczego? Bo na co dzień, podbijając świat, dajemy z siebie wszystko, a często zapominamy, że są rzeczy silniejsze od nas, nad którymi nie mamy kontroli. Dlatego chcemy, żeby pamiętały: „Tak, jesteśmy bohaterkami. Nie, nie jesteśmy nieśmiertelne”.

Fot.tyt.: Dziewczyńskie Poranki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.