Autobus sam Ci „powie”, kiedy odjeżdża

8 Wrz

Inżynierowie z firmy Yoberi, z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, stworzyli i udostępnili urządzenie, dzięki któremu na Waszym smartfonie wyświetli się informacja o środku komunikacji miejskiej, który ma nadjechać. Wystarczy, że znajdziecie się w odległości kilkudziesięciu metrów od przystanku.

Co ważne, dane aktualizowane są na bieżąco i uwzględniają wszelkie opóźnienia.
Do pobierania informacji nie jest potrzebna aplikacja, wystarczy telefon z Androidem lub IOS z zainstalowaną przeglądarką Chrome.

Aby skorzystać z rozkładu wystarczy uruchomić w urządzeniach z systemem Android: bluetooth, lokalizację oraz transmisję danych. Użytkownicy systemu IOS muszą dodać widget przeglądarki Chrome na ekran “today”, oraz uruchomić bluetooth. Powiadomienie pojawi się na ekranie Waszego smartfona.


|
Dla tych, którzy, mimo wszystko wolą pobrać aplikację, mogą ją znaleźć pod nazwą: INF.PL w sklepie Play/App Store. Po jej zainstalowaniu, wystarczy polubić wybrany przystanek i sprawdzić odjazdy, obojętnie w jakim miejscu aktualnie przebywacie; np. w biurze, w domu, w parku.


Obecnie, możecie sprawdzić informację o środku komunikacji miejskiej nadjeżdżającym na przystanki:
• Urząd Miasta Świętojańska
• Świętojańska- InfoBox
• Centrum Nauki Experyment- kierunek Gdynia
• Centrum Nauki Experyment- kierunek Gdańsk
• Redłowo SKM-Park Technologiczny- kierunek Gdynia
• Redłowo SKM-Park Technologiczny- kierunek Gdańsk

Yoberi powstało w Gdyni, w 2011 roku. Czteroosobowy zespół inżynierów stworzył swój pierwszy zaawansowany technologicznie projekt. Jego celem było zbudowanie kolejowego routera Wi-Fi dostarczającego pasażerom internet w każdych warunkach. Jako pierwsza firma na świecie Yoberi stworzyła urządzenie pracujące jednocześnie w ośmiu zakresach fal łączności GSM.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.