AstroCamera 2018!

31 Sty

Szósta edycja międzynarodowego konkursu astrofotograficznego AstroCamera 2018 ogłoszona została w rocznicę urodzin Jana Heweliusza. Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników utrwalania astronomicznych zjawisk. AstroCamera to jedyny w Polsce międzynarodowy konkurs astrofotograficzny. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach: Obiekty Głębokiego Nieba, Obiekty Układu Słonecznego oraz Astrokrajobraz.

Do pierwszej kategorii będą zaliczane zdjęcia mgławic, gromad gwiazd, galaktyk i innych tego typu obiektów. Do drugiej kategorii należą zdjęcia planet, Słońca, Księżyca, komet, tranzyty, zaćmienia obiektów astronomicznych, itp. Z kolei w ramach kategorii Astrokrajobraz można zgłaszać zdjęcia przedstawiające obiekty astronomiczne na tle ziemskiego krajobrazu.

1.miejsce. Kat.3. Szczepan Skibicki -Wielka Niedźwiedzica

Uczestnik konkursu może zgłosić nie więcej niż pięć zdjęć, we wszystkich trzech kategoriach łącznie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!

Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres astrocamera2018@hewelianum.pl do 30 kwietnia 2018 roku, godz. 15:00 (CEST).

Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 maja b.r.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz do udziału w tegorocznej edycji konkursu AstroCamera! Szczegóły na hewelianum.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.