Aktorzy zaśpiewali dla Orkiestry (FOTO)

12 Sty

Aktorzy, wokaliści i tancerze trójmiejskich scen śpiewająco wsparli 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na deskach Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie zaprezentowali autorskie interpretacje znanych utworów z polskich filmów.

Celem tegorocznej Orkiestry był zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Aby wspomóc kwestę, aktorzy, śpiewacy i tancerze trójmiejskich scen (Opery Bałtyckiej, Teatru Wybrzeże, Teatru Muzycznego, Teatru Miniatura oraz Sopockiego Teatru Tańca) zaprezentowali publiczności zgromadzonej w Scenie Kameralnej w Sopocie autorskie interpretacje filmowych przebojów.

Oprócz twarzy, które na co dzień oglądamy na scenach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, wystąpiły również dzieci ze szkoły w Mostach i chór żeński Chórraa. Koncert został zilustrowany muzycznymi fragmentami najbardziej rozpoznawalnych filmów polskiej kinematografii. W przerwach pomiędzy występami odbyły się licytacje i losowanie fantów. Sprzedano m.in. gadżety od Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Miniatura, Centrum Kultury w Gdyni, Miasta Gdańsk, obraz, płyty i voucher na lot paralotnią.

Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej zaprezentowali się indywidualni artyści oraz tancerze i dwa chóry. Druga część stanowiła przegląd piosenek recitalowych. Muzyczną oprawę zapewnili: Ignacy Wiśniewski Quartet, Andrzej Żylis i Marcin Kulwas.

belka-galeria2

>>ZOBACZ TAKŻE: Gdańsk zagrał dla WOŚP (FOTO)<<

One Reply to “Aktorzy zaśpiewali dla Orkiestry (FOTO)”

  1. Pingback: Aktorzy po raz kolejny wesprą Wielką Orkiestrę | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.