9. Maraton Sierpniowy na rolkach

18 Sie

Rolki, sportowa rywalizacja, super nagrody i setki uczestników to przepis na Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Już po raz 9. największa impreza rolkarska w Polsce odbywa się w Gdańsku. Start 19 sierpnia przy MTG AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11 (naprzeciwko Energa Stadion).

W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek.
W zależności od umiejętności oraz poziomu wytrenowania można wystartować w jednym z trzech dystansów: fitness – 10 km, półmaraton – 21 230 m, maraton – 42 230 m.
Na dystansie maratonu rozgrywane są Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach.

Każdy, kto weźmie udział w zawodach na dystansie: maratonu, półmaratonu oraz dystansie fitness otrzyma pamiątkowy medal. Czas każdego z uczestników będzie mierzony za pomocą chipów mocowanych na kostce.

Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie maratonsierpniowy.pl w zakładce „informacje ogólne”.

Miłość do rolek chcemy zaszczepić jak najmłodszym, dlatego przygotowaliśmy konkurencje dla dzieci. 125m, 250m, 500m, 750m to dystanse dla dzieci i młodzieży. Start jest bezpłatny, wystarczy wcześniej zarejestrować się przez stronę internetową. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal za udział w zawodach. I dorośli i dzieci, pamiętajcie! Na głowie obowiązkowo musi być kask – informują organizatorzy.

Oprócz zawodów od samego rana odbywać się będą konkursy, nauka jazdy na rolkach, pokaz freestyle’u. Będzie to też okazja by spotkać najlepszych na świecie zawodników, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Gdańska, by rywalizować o tytuł Mistrza Polski w jeździe szybkiej na rolkach.

Miłość do sportu łączymy z chęcią niesienia pomocy. Podczas tegorocznej edycji pod hasłem „TUMBOteam Aktywni dla dzieci osieroconych” ponownie wspieramy Fundację Hospicyjną. Zachęcamy, by zapisywali się Państwo do drużyny TUMBOteam i wspólnie dla hospicjum pokonali wybrany przez siebie dystans – dodają organizatorzy.

Tegorocznymi Ambasadorami Sportowymi imprezy zostali zostali: Iza Bieszke – przede wszystkim mama, autorka bloga „Fit Matka Wymiataczka”, która świetnie łączy rodzicielstwo z miłością do biegania i wszystkiego co ze sportem związane, choć 59 kg temu wcale tak nie było 😉 ; Jacek Domański, aktor, maratończyk, oraz Adrian Struzik – II trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet oraz I-szy trener szczypiornistek Pogoń Baltica Szczecin, pasjonat jazdy na rolkach.

Mamy się czym chwalić. W roku 2013 Maraton Sierpniowy został wyróżniony przez mieszkańców i Władze Miasta Gdańska jako Sportowe Wydarzenie Roku 2013 – komentują organizatorzy.

Szczegółowy program:

18.08.2017 piątek
16.00 – 20.00 – Otwarcie Biura Zawodów na ternie MTG Amber Expo i rejestracja uczestników.

19.08.2017 – sobota
08.00 – 15.30 – godz. pracy Biura Zawodów rejestracja uczestników
10.00 – 18.00 – Warsztaty: podstawy jazdy, jazda miejska, freestyle slalom –
Roll4All – parking stadionu ENERGA Gdańsk
11.00 – 13.00 – Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci
13.00 – 14.00 – Ceremonia dekoracji dzieci – scena przy MTG Amber Expo
14.00 – Zumba dla wszystkich
14.30 – Uroczyste otwarcie zawodów
15.00 – Start – dystans FITNESS
16.15 – 19.30 – Start główny – MARATON, PÓŁMARATON
19.30 – Ceremonia dekoracji – MTG AMBER EXPO
20:30 – Losowanie nagród wśród uczestników zawodów
21.00 – zakończenie zawodów

Trasa maratonu:

Zawody Główne – zostaną rozegrane z wykorzystaniem ul. Żaglowej i ul. Marynarki Polskiej: na odcinku ul. Żaglowa -> Narwicka -> Wyzwolenia -> Żaglowa.

Trasa posiada atest PZSW. Wytyczona pętla na czas trwania zawodów zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Przejazd lub przejście przez pętlę dla samochodów i pieszych regulowany będzie przez Policję, Straż Miejską oraz służby porządkowe Organizatorów.

Długość pętli 5,25 km. Finish 230 m. Start i meta – ul. Żaglowa przy MTG Amber Expo Gdańsk.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.