5 tys. zł trafi do hospicjum!

20 Lut

65 dni iluminacji, 1060 wpisów w mediach społecznościowych i 5000 złotych zebrane dla chorych dzieci. To bilans świątecznej akcji charytatywnej Korporacji Budowlanej DORACO.

Po raz kolejny, w okresie świąteczno-noworocznym, DORACO przygotowało iluminacje bożonarodzeniowe na terenie ogrodów, wokół swojej siedziby. W tym roku świąteczna atrakcja była połączona z akcją charytatywną, w której wzięło udział ponad 1000 osób.

Od 6 grudnia każdy, kto odwiedził bożonarodzeniowe iluminacje DORACO przy ulicy Opackiej, i umieścił na Instagramie czy Twitterze zdjęcie z hashtagiem #OgrodyDoraco, przyczynił się do przekazania pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci. Na początku DORACO deklarowało złotówkę za jedno zdjęcie umieszczone przez użytkownika. W odpowiedzi na spore zaangażowanie internautów zwiększyło stawkę do 3 zł za fotografię. Dodatkowo, DORACO przyznawało złotówkę za każde „serduszko” zostawione pod konkursowym wpisem.

Zebrana kwota trafi do Fundacji im. Magdaleny. To organizacja pożytku publicznego, która wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Jej działania skierowane są m.in. do rodzin uboższych a także instytucji integracyjno-rodzinnych. Niedawno Fundacja przekazała vouchery na zakup odzieży dla dzieci i młodzieży z gdańskich domów dziecka.

Nasza Fundacja pomaga nie tylko osobom potrzebującym, ale także organizacjom dobroczynnym. Dlatego zebrane środki trafią do podopiecznych gdańskiego Hospicjum Pomorze Dzieciom, zapewniającego chorym dzieciom w ostatnim okresie ich życia bezpieczny pobyt w domu z rodziną i najbliższymi – zapowiada Hanna Hass, Prezes Zarządu Fundacji im. Magdaleny.

Fot. Doraco

Hospicjum Pomorze Dzieciom dba o to, aby mali podopieczni otrzymali specjalistyczną opiekę w rodzinnym otoczeniu, w domowym zaciszu. Zapewnia całodobowe wsparcie medyczne oraz udziela pomocy psychologicznej i socjalnej całej rodzinie, wspierając ją także w czasie żałoby.

Iluminacje na terenie dawnego Folwarku Saltzmanna w Gdańsku Oliwie rozbłysły już po raz trzeci. W terminie od 6 grudnia do 4 lutego spacerowicze mogli fotografować dekoracje świetlne składające się z 320 tys. światełek. Dodatkowo, na najmłodszych zwiedzających czekały słodycze ukryte w największym w Polsce kalendarzu adwentowym.

Fot.tyt. Ogrody Doraco.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.