5. Konkurs Lotów Red Bull w Gdyni zakończony! (WIDEO)

17 Sie

Czterdzieści drużyn z całej Polski w niedzielę (16 sierpnia) wzięło udział w finale 5. Konkursu Lotów Red Bull w Gdyni. Tłumnie zgromadzeni na Skwerze Kościuszki mieszkańcy mieli okazję podziwiać niezwykłe show z udziałem pomysłowo zbudowanych  machin. Z rampy ustawionej w Basenie Prezydenta widowiskowo wpadały do wody konstrukcje takie jak trumna Draculi, Kłapouchy, Super Pig, Katowicki „Spodek”, magnetofon, gitara elektryczna czy zwycięski pojazd zbudowany przez ekipę „Flinstonowie i Pterodaktyl” z Gdyni. 

Zadanie jakie stało przed uczestnikami 5. Konkursu Lotów Red Bull nie było łatwe. Aby wygrać, nie wystarczy daleko polecieć. Do punktacji liczyła się ocena jury, którą zespół otrzymywał za kreatywność i pokaz na platformie startowej, którego czas wynosił jedynie 30 sekund!

Inspiracji było tyle, co drużyn. Do Basenu Prezydenta zrzucane były konstrukcje takie jak trumna Draculi, Kłapouchy, Super Pig, Katowicki „Spodek”, magnetofon, gitara elektryczna, gołąb, lama, domek z filmu „Odlot”, muszla syreny, kotwica, patelnia z jajkiem sadzonym, koń trojański czy słoń.

Brawurowe występy zawodników oceniało wyjątkowe jury, w którym zasiedli m.in.: Felix Baumgartner, Adam Małysz, Jarosław Hampel, Paulina Przybysz oraz Alan Andersz.

Spośród czterdziestu drużyn pozytywnie zakręconych miłośników lotów na byle czym, najlepszy okazał się zespół „Flinstonowie i Pterodaktyl” z Gdyni. Gospodarze mogli być dumni nie tylko z kreacji maszyny i najlepszej prezentacji na rampie, ale i odległości, jaką udało im się uzyskać. Pojazd przeleciał aż 10,8 metra!

To już piąta edycja Konkursu Lotów Red Bull w Polsce. Pierwsze kreatywne loty odbyły się w Poznaniu w 1999 roku, kolejne w Krakowie w 2001 roku, trzecia edycja, która miała się odbyć we Wrocławiu, została odwołana ze względu na zagrożenie powodziowe na Odrze. Czwarta ponownie zagościła na poznańskiej Malcie w 2008 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.